Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia alapszakkal tényleg...

Biológia alapszakkal tényleg lehetetlenség elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
És mi a helyzet külfölddel?

2013. júl. 27. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapszakkal úgy tudom, hogy szinte lehetetlen elhelyezkedni (bár ez nagyon sok szakra igaz, talán csak a műszaki szakokra nem vonatkozik), viszont a ráépülő MSc-kkel már könnyebb. Ugyanis BSc alatt minden sz@rt meg kell tanulni, viszont nem mélyedsz bele egy adott ágába a biológiának. Msc pedig már sokkal téma-centralizáltabb.
2013. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah persze az sem mindegy, hogy milyen MSC-t választasz, azon belül is szakirányfüggő!
2013. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A külhoni holognai rendszerű képzés másképp lett bevezetve, mint a hazai, így ott más a Bsc tananyaga, már az is jóval specializáltabb, mint az itthoni. Mivel az elsősorban gyakorlati, alkalmazott tudományos szempontokból közelíti meg a témát, azzal a Bsc-vel könnyebb elhelyezkedni (külföldön, itthon a Bsc diplomát akkor sem támogatják, mert a hazai állapotokat veszik alapul), mint egy hazai Bsc-vel. Én is a továbbtanulást és az Msc-t javaslom, ha megoldható. Bár van állás, aminek a betöltéséhez elfogadják a Bsc-t is, ez törvényi kötelezettség, de az Msc előnyt élvez vele szemben.
2013. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ha elvégzek utána egy szakirányú továbbképzést akkor szerintetek megközelítem egy Msc diplomás esélyének a 60%-át? :D
2013. júl. 27. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen százalékolás nem számítható. Msc-n még egy erősebben szakosítottan is van némi szintrehozó alapozás, egy szakirányú továbbképzésen meg ez nem feltétel, ha tudottnak veszik az alapokat (amiket leírtak, pl. Bsc diploma).

Sokféle szakirányú továbbképzés van, amikről én tudok, mind olyan területet ölelnek fel, amit az Msc-ken nem, vagy nem ilyen részletesen tárgyalnak. Illetve az Msc gyakran "elméleti", a továbbképzés mindig gyakorlatorientált, lényegében alkalmazott tudomány. (Persze ez nem azt jelenti, az Msc elméleti jellegű lenne, hiszen ott a szakdolgozat, csak ott lehetőség van elméleti irányba szakosodni és az elméleti alapozás széleskörűbb.)

2013. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak vicceltem ezzel a százalékolással. Valójában azt akartam kérdezni, hogy egy ilyen szakirányú továbbképzés ér-e valamit elhelyezkedés szempontjából. Pl. egy mikrobiológia az ELTE-n.
2013. júl. 29. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!