Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év múlva szeretnék a...

Egy év múlva szeretnék a saját lábamra állni, van aki még így csinálja az egyetemet? Vélemények?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és utána szeretnék egyetemre menni, jó esélyem van rá, hogy bejutok. Sajnos szüleim anyagilag nem nagyon tudnak majd támogatni, de nem is várnám el. Egyetem mellett szeretnék dolgozni, így egy kolit tudnék fizetni meg lenne miből megélnem is. Van aki még így csinálja? Mik a tapasztalatok, lehet így saját lábra állni?
2013. júl. 28. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nehéz szakra mész, akkor a munkával csak rontani fogsz a helyzeteden (jó eséllyel fogsz csúszni, és az még a jobbik eset). Anyagilag engem sem tudnak támogatni, de kaját szoktak csomagolni stb
2013. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szakon tanulsz. Én például nem tudnám megtenni, mert így is kevés szabadidőm van év közben.
2013. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és akkor ti hogy fizetitek amit kell? értem itt kollégium, bérlet, kaja stb?
2013. júl. 28. 16:46
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Én speciel diákhitelből. Tudom sokan ellenzik és felelőtlenségnek tartják, de szerintem lehet "jól" használni. Ez alatt azt értem, hogy olyan szakra menni, amivel végzés után nagy esélyed van munkára és viszonylag jó fizetésre. Plusz egy teher, ami miatt muszáj elvégezni az egyetemet és minél hamarabb, mivel ha nem sikerül, akkor elég rosszul állnék (ugye még hallgatói szerződés miatt is fizetnem kellene). :)


De eddig úgy néz ki, hogy menni fog az egyetem, viszonylag jól állok, és mivel ha elvégzem, akkor elég magas kezdőfizetésre számíthatok és másképp jelenleg nem nagyon tudnék megélni, ezért vettem fel a diákhitelt.

2013. júl. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is szintén diákhitelből fizetem.
2013. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és mennyi az a havi összeg amiből ki tudtok jönni jól? Én is gondolkozok a diákhitelen, de azért tartok is tőle...
2013. júl. 28. 17:03
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Mindennel együtt olyan 45-50-ből ki lehet hozni. Ha spórolsz akkor akár kevesebből is, vagy ha közel laksz (80-100 km-en belül) és tudsz kaját vinni otthonról akár minden héten. Szerintem a 45-50 ezer havonta az olyan átlagos. (Diákhitel állami képzésen max. havi 40 lehet, de mellé még jön a szociális ösztöndíj jó esetben, majd a 2. félévtől még jön tanulmányi is, amikből már elég jól meg tudsz élni, és választhatsz, hogy vagy csak kevesebbet veszel fel, vagy felveszed ugyanúgy a maximumot, és lesz egy kis tartalékod is.)
2013. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Nem 40 ezer a maximum, hanem 50 ezer.
2013. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Jogos, de ha jól tudom csak költségtérítésesen 50 ezer forint havonta a maximum, államin pedig csak 40 ezer/hó-t lehet igényelni. Bár a kérdező nem írta, hogy állami vagy költségtérítéses képzésben gondolkodik, de feltételeztem, hogy államin, ha a szülei nem tudják támogatni.
2013. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
"A 2012/13-as őszi félévtől felvételt nyert hallgatók számára a felvehető hitelösszeg egységes lett mind a három képzési forma számára. Egy évre összesen 500 000 Ft, azaz szemeszterenként 250 000 Ft igényelhető havi 15, 21, 25, 30, 40 vagy 50 ezer forintos részletekben, illetve akár egyösszegben is."
2013. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!