Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kritikák, vélemények? (saját...

Kritikák, vélemények? (saját sztori)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy ideje próbálkozom írással, és mint sokan mások, én is úgy gondoltam, hogy szeretnék pártatlanoktól véleményt kapni.

A történet egy lányról szól, egy kitalált országban. Az ország vezetője egy zsarnokoskodó alak, aki az árvákat és szegényeket képezi ki katonáknak, akiknek nincs más lehetőségük az életben maradásra. Mivel az ország rengeteget háborúskodik, mindenkire szükség van. A lányt Beatrixe-nak hívják, a beceneve Trixe, és ő is árva. Csak tizenöt éves, még pár évig nem kellene harcolnia, de az egyik csatára mégis elviszik jó néhány vele egyidőssel együtt, mert a szokásosnál több ellenség jön. A lány legjobb barátja, a tizenkilenc éves Luke életét veszti az ütközetben, a lány pedig megszökik a csatatérről. Elhatározza, hogy lázadást szít, ezért elrabolja az ország alelnökének lányát, Skyt, hogy legyen mivel zsarolnia az elnököt. Sky először ellenáll, de végül Trixe pártjára áll, mivel - bár ő az alelnök lánya -, a gonosz elnök vele sem bánik kesztyűs kézzel.

Betörnek az árvák lakóházaiba is, és kiszabadítják jónéhányukat, ám miközben folyamatosan a lázadásra, a végső összecsapásra készülnek, Trixe egyre inkább parancsolgató lesz. Felveszi a parancsnok szerepét, és ő is olyan lesz, mint amilyen az elnök, aki ellen harcolnak. Miután Sky ezt a fejéhez vágja, észhez tér, ám késő: a csapata elhagyta, nélküle indult el, és mire utoléri őket, már az elnök embereinek csapdájába estek. Trixe-nek teljesen egyedül kell kiszabadítania őket.


Egyelőre ennyi. A történet még kidolgozatlan, de az alapját ez képezi. Az Éhezők viadalából merítettem, de azért igyekeztem, hogy ne hasonlítson rá túlzottan.

Véleményt, kritikát kértem, ezért természetesen nem fogok megsértődni a negatív hozzászólásokon sem, de azért kérlek Titeket, hogy kulturáltan fogalmazzátok meg!

/Kicsit siettem amikor ezt gépeltem, szóval ha valamit elírtam, vagy nem teljesen érthető, szóljatok és korrigálok!/



2013. jún. 9. 20:06
 1/10 sorsok ***** válasza:
100%

eddig teljesen érthető a történet. szerintem csináld meg.

az Éhezők viadalát nem láttam még de tényleg igyekezz hogy ne hasonlítson rá. és ilyen háborús történetnél ne túlozd el a főszereplő képességeit. ne csinálj egy női rambot :D.

és arra figyelj hogy ne húzd el a történetet viszont a két lány baráti kapcsolatát hangoztasd ki valamivel.

ha kész majd küldj egy linket. remélem segítettem :D

2013. jún. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Váó, végre valami disztópia műfajú történet! Ez tetszik :D


Nekem egyáltalán nem volt olyan érzésem, hogy hasonlít az Éhezők Viadalához. Úgyhogy nagyon jól megoldottad, (bár most így belegondolva az elnöki poszt hasonlít).

De nem, nem hasonlít az Éhezők Viadalához, szerintem. A disztópiás művekben mind szerepel a "lázadás a rendszer ellen". Bevallom én a Beavatott-hoz hasonlítottam, ott van, hogy gyerekeket tanítanak meg harcolni.


De nekem ez a történet leírás tetszik. Jó lesz ez ha szépen, aprólékosan kidolgozod. Sok sikert hozzá! :D

2013. jún. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Disztópiás könyv! Szeretem az ilyeneket. Amúgy igen, először nekem is az Éhezők Viadala jutott eszembe, de szerintem csak az elnök miatt. A történetedre fordítva a szót, szerintem egyáltalán nem rossz ötlet, nyugodtan kezdj bele!
2013. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rajcziz ***** válasza:
100%

Az alapszituáció remek. A történetet, ami kibontakozik belőle, kicsit erőltetettnek éreztem, de legyen. Te vagy az író. Arra tényleg nagyon vigyáznod kell, hogy a főszereplő ne legyen Rambo. Egy 15 éves lányról van szó, akármilyen nevelésben is részesült. Bár mondjuk szerintem már most eltúloztad a képességeit. Azért elrabolni egy alelnök lányát egy diktatórikus országban... na mindegy, meg lehet ezt oldani hihetően is.

Viszont felvetődött egy kérdés? Mi történt a felnőttekkel? Mi az, hogy hagyják, hogy ezt csinálják a gyereke(i)kkel. OK, a gazdagokat gondolom nem érdeklik - kicsit elcsépelt már, hogy mindig ők a gonoszak (de ez csak egy agymenéses megjegyzés, nem neked szól). De mi van a szegényekkel? Annyira nyomorultul élnek, hogy odaadják a gyermeküket? Mégis milyen mértékű nyomor kell ehhez?

Az pedig, hogy Sky Trixe oldalára áll. Miért? Mert az elnök rosszul bánik vele? Én az ő helyébe szépen befognám a pofám, és örülnék, hogy nem csinálnak belőlem katonát.


Szóval, javaslom dolgozz még ezen a háttéren, mert egy remek történet kerekedhet belőle. Ha adhatok egy tanácsot, esetleg nézz utána a Hitlerjugendnek. Hogyhogy az emberek elviselték? Sok párhuzamot vonhatnál közte és a te történeted között.

2013. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Így hogy jobban belegondolok, tényleg hasonlít az elnök miatt, lehet hogy nem az lesz a posztja, hanem valami hasonló, csak hogy ne legyen egyforma.

Utolsónak köszönöm, utánanézek (amúgy a gyerekek közül csak az árvákat képezik ki, de ez még nincs teljesen kidolgozva)

2013. jún. 9. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az alapötlet tényleg jó, a sztoriban a jellemfejlődés látszik, bár még közel sincs befejezve, de a cselekmény eddig ügyes. Végre nem a "végig jó főszereplő", hanem hibázik (noha nem ismerem az Éhezők viadalát, ha ezt onnét vetted... mindegy, akkor is jó).

Azzal én is egyetértek, hogy jópár pontot még részletesebben ki kell dolgozni. Pl. miért harcolnak gyerekek (Hitlerjugend? azért mikor a tizenéves fiúkat a frontra küldték, Berlin már lángolt, szóval ezt "több ellenség jött, mint vártuk" dumával nem lehet megoldani), elég-e az árva haderő (hogy lesz mindenkiből megfelelő katona?), hogyan rabolják el Sky-t (és miért nem üldözi őket láthatóan senki), a lány miért áll át (az elnök "vele sem bánt kesztyűs kézzel" - miért, megerőszakolta? a személyes bosszú nyomós érv lehet) stb. Illetve Trixie miért kezd bele egy lázadásba. Az, hogy a barátodat megölik, te túléled és dezertálsz Rejtő műveiben elegendő indok lenne (bár ott legfeljebb az altiszti kegyetlenség ellen léptek fel egyszer), itt viszont kevésnek érzem. Illetve lázadáshoz nem kell zsarolási alap (az majd akkor, ha ténylegesen meg is akarja dönteni a hatalmat), ahhoz hasonló gondolkodású, elégedetlen emberek kellenek.

Szóval a háttérvilágra ráfér a csinosítgatás, de maga a történet gondolata jó úton halad, szerintem.

2013. jún. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az kissé klisés, hogy a diktátor lányát rabolja el, lehetne valamilyen más okból hozzá közel álló személy.
2013. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Személy szerint engem a történet nem fogott meg, de nem is kell mindenkinek tetszeni.

Arra hívnám fel a figyelmedet, hogy ügyelj a szóismétlésekre és a mondat tagolásokra ( néhol nagyon rövid mondatokat írsz, máshol pedig túl hosszú és bonyolultakat)

2013. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szió! Én vagyok az, akivel levelezel egy ideje.

Nekem tetszik az ötlet, az előttem szólók, már mind elmondták, hogy a háttéri dolgokra kell ügyelni, és mint te is mondtad: még csíszolgatni kell ezt.

De jó lesz.

Itt már csak az írásmódon lehet fenn akadni, mivel ötletet bárki tud kreálni, de ha nem fogalmazza meg kellő képpen, nincsen sok tapasztalata, akkor már vége is az egésznek.

2013. aug. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kritikákat. Akit érdekel, itt a blogom, most kezdem el felpakolni a fejezeteket.

www.salina-summer.irasai.hu

2013. okt. 6. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!