Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar a nemzetközi tanulmá...

Mit takar a nemzetközi tanulmányok és az igazgatásszervezői szak? érdemes e tanulni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 10:49
 1/1 anonim ***** válasza:
nem ajánlom egyik szakot sem, én ott tanultam, lehúztam három évet nem rég. állandó a frusztráltság, mert mindenki leszólja a szakot, semmi értéke nincs, munkalehetőségek vele minimálisak, az EU-hoz lehet menni meg hivatalokba nemzetközi referensnek, kapcsolattartónak esetleg vagy politikai pályára lépni, de ezekre a helyekre hatalmas a túljelentkezés, kb nyolcszorostól, egészen az 50 vagy 100szorosig. A nagy többség nem is a szakmájában helyezkedik el (a nem szakmájukban elhelyezkedők aránya kiemelkedően a legmagasabb a Corvinus társadalomtudományi karának végzettjei között) mint például gyári munkás, recepciós, gyors éttermi kiszolgáló, külföldön vmi egyszerű és alulfizetett munkát végez, sokan pedig (szintén arányában a legmagasabb) valamilyen alkalmi munkákból próbálnak megélni napról napra valahogy, ezek mind a jobb esetek sokan évekig munkanélküliek, aztán ott találják magukat hogy 30 évesek még életükben nem dolgoztak, a társadalomban semmiféle megbecsülésük nincs családalapításról pedig max a híd alatt gondolkozhat, ha nincsenek mögött gazdag apucik vagy anyucik... úgyhogy egymagában nem ajánlom, lehet hogy te vagy az 5% akinek bejön ez, de MINDENKÉPP biztosítsd be magad egy másik szakkal vagy egy jó szakmával is mellette.
2013. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!