Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nemzetközi gazdálkodás...

A nemzetközi gazdálkodás és/vagy a gazdálkodás és menedzsment szakokra tényleg nem érdemes menni manapság?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az erre vonatkozó kérdéseket és válaszokat itt az oldalon, de igazából még mindig teljesen tanácstalan vagyok. Akármilyen szakot választana az ember, tuti, hogy mindenre azt kapja, hogy "ezt fölösleges tanulni, mert nem mész vele semmire".

Nos, nekem már van egy jogi asszisztensi OKJ vizsgám, ezt követően pedig 2 évig jártam jogi egyetemre, de abbahagytam, mert rájöttem, nem igazán tudom elképzelni magam ezen a pályán X év múlva.

Az egyetemet követően elkezdtem egy másik OKJ-t (nemzetközi szállítmányozás és logisztika), ahol most kezdem majd a második évem, és úgy gondoltam, ezt az irányvonalat folytatnám tovább a fent említett szakok valamelyikén. Elsősorban a nemz. gazd. szállítmányozás és logisztika specializáció érdekelne.

Többen az ismerőseim közül viszont azt mondják, hogy ne csináljam, mert akkor tulajonképpen ugyanabból a szakból lesz egy OKJ-m és egy diplomám, és jó eséllyel felvesznek jó munkahelyre OKJ-val is. Ráadásképpen pedig mindenhol azt hallom, hogy nem érdemes elvégezni egyiket sem a fentiek közül.

Ezért inkább azt mondják, hogy valami ehhez kapcsolódó szakot végezzek, de ne gazdálkodást. Még egy FSZ-t már nem szeretnék csinálni, inkább diplomát szeretnék szerezni. A kereskedelem és marketing szak - ami talán még kapcsolódna is a szállítmányozáshoz és logisztikához - viszont nem annyira érdekel.


Ti mit tanácsoltok? Járt már esetleg valaki hasonló cipőben?

Köszönöm a válaszokat!



2013. júl. 30. 07:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Amúgy piacképesebb közgáz szakok az alkalmazott közgazdaságtan, gazdaságelemző, pénzügy és számvitel. Szerintem ezeket is elkezdhetnéd kb. ugyan annyi közük van a logisztikához mint az általad említett kettőnek(érinteni biztos érintik valamennyire) de legalább többet érnek...Ha logisztika érdekel inkább közlekedésmérnöknek menj, kanyarba sincs az okj közlekedésmérnökhöz képest, hiába tanultad már, megéri elkezdeni. De megkockáztatom, hogy nemzetközi gazdálkodásnál is elmondható, hogy több lehetőséged lenne ha elvégzed, ez hülyeség amit az ismerőseid mondanak. Gazdálkodás menedzsment már más téma, sokan mondják, hogy azzal egyből mehetsz mesterre is de soktól függ mire szakosodsz.(pl. ott is van logisztika szakirány). Ja és ami a legfontosabb, hogy hol végzel!!! Ha valami divat fősulin akkor tényleg nem ér semmit a diploma és inkább el se kezd csak ha protekciód is van, leginkább bce-re próbálj rástartolni. Azokkal az emberekkel meg akik folyamatosan azt hajtogatják, hogy ezeket fölösleges tanulni, mert nem mész vele semmire csak a mérnökök a fas*ák nem kell foglalkozni, bce-n végzett ismerősöm mesélte, hogy államvizsgától számított 2 héten belül elhelyezkedett, és azok a csoporttársai is akikkel beszélt... deloitte, kmpg, kereskedelmi bankok központjaiba és egyéb helyeken elég jó fizetésért...
2013. aug. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!