Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem értem ezt a részt. Tehát...

Nem értem ezt a részt. Tehát elég 20 kredit a pszichológiából, hogy bejuthassak a kriminológia mesterképzésre?

Figyelt kérdés

"11. A mesterképzésbe való felvétel feltételei:

A 4.2. pontban felsorolt szakokon szerezett szakképzettség esetén a hallgatónak a kredit megállapítása alapjául szolgáló ismeretek - felsőoktatási intézményben meghatározott - összevetése alapján elismerhető legyen legalább 40 kredit az alábbiak szerint:

- 20 kredit jogtudományi és igazgatási,

- 20 kredit társadalomtudományi és pedagógiai (szociológia, politológia, pszichológia, gyógypedagógia) ismeretkörökből.

A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a felsorolt ismeretkörökből legalább kettőben legalább 10-10 kredittel rendelkezzen a hallgató. A hiányzó, legfeljebb 20 kreditet a mesterfokozat megszerzésére irányuló képzéssel párhuzamosan, a felvételtől számított két féléven belül, a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."


[link] innen idéztem. Tehát ha elvégzem a pszichológia szakot, és megkapom a diplomámat, ezután rögtön jelentkezhetek a kriminológia szakra? Kriminálpszichológus szeretnék lenni.


2013. júl. 31. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nem elég. Mert azt írja, hogy a felsorolt ismeretkörökből legalább kettőben kell 10-10 kredit. Ha csak szocból lenne 20 akkor az első ismeretkörből nem lenne meg a 10.
2013. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez azt jelenti, hogy két szakot is el kell végeznem, mondjuk pszichológiát és jogot is, hogy mehessek mesterképzésre?
2013. júl. 31. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmezem.

Jogi ismereteket hol szerezhetnél másutt, mint a jogon.

Jogon van is kriminalisztika tanszék.

2013. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg a Nemzetvédelmi Egyetemen is oktatnak

jogi ismereteket.

Illetve biztos, hogy ott oktatnak.

Azt ilyeneket a TO-n érdemes megkérdezni.

2013. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Pszichológia BA után mehetsz kriminológiára...a nem teljesértékű azt jelenti, hogy az első év mindkét félévében lesz egy plusz órád, ami 10 kreditet ér, ezeket minimum 2esre kell teljesítened, egyébként kirúgnak az 1. év után. Nagyon könnyű kurzusok, így nem lényeges...mehetsz pszicho BA után...viszont így Kriminológus leszel, nem kriminálpszichológus. Ha mellé elvégzed a pszichológia MA-t is, akkor leszel Kriminológus és Pszichológus, még mindig nem kriminálpszichológus. Magyarországon ilyen képzés sajnos nincsen...külföldön érdemes.


Én mindkettőből épp most szerzek MA-t, úgyhogy tudom.

2013. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, Köszi! :) Kriminológus végzettséggel hova lehet elhelyezkedni?

Igen, azt láttam, hogy otthon nincs kriminálpszichológusi képzés, de viszont nagyon drága külföldön :( Majd azért még részleteseben utánakeresek ennek, azért köszönöm! :)

2013. dec. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!