Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki anglisztika szakon végzett...

Aki anglisztika szakon végzett, el tudott helyezkedni a diplomájával?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

soroljam........

szobalány, munkanélküli, külföldön mosogat....stb

de persze biztos van, aki el tudott helyezkedni, én csak a konkrét ismerőseimet mondom, akik 1-2 éve végeztek Szegeden

2013. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak anglisztikával valóban nem valami fényes a helyzet, olyan helyekre mehet, ahová anglisztika nélkül is. Angoltanárként már jobban a kilátások.
2013. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Az anglisztikával az a baj, hogy tulajdonkèpp semmi mást nem ad, csak egy jó nyelvtudást, amihez viszont nem kell anglisztika. A cègek hamarabb felvesznek pl. egy gazdasági vègzettsègü embert erös középfokkal, mint egy anglisztikásat perfekt angollal.
2013. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem..anglisztika szakos vagyok,fogalmam sincs mire megyek majd vele..lehet,hogy többre mentem volna egy felsőfokú nyelvvizsgával és egy kézzelfogható szakmával..
2013. aug. 1. 14:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Még mehetnél vele (valami jobbfajta) mesterképzésre.

Valamire csak jó lesz az a végzettség

2013. aug. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak egy anglisztika alapképzéssel semmire nem lehet menni, de ezt Te is tudhattad, mikor jelentkeztél. Esetleg tanultál másik nyelvet? Nem volt vele célod, hogy pl. még tanulsz hozzá egy ritkább nyelvet és tolmács vagy fordító leszel?

A nővérem germanisztikán végzett, a német mellett tanulta az oroszt és az olaszt, most tolmács-szakfordító mesterképzésen van Pesten, de már van munkája...

2013. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Németből is van nyelvvizsgám,szeretnék majd abból is magasabb szintre lépni,plusz van már egy ügyintézői végzettségem..
2013. aug. 1. 16:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg nincs is probléma, tanuld a németet meg még valamit esetleg hozzá ( a svéd pl. német és angol után sokkal könnyebb). Hidd el nyelvekkel el lehet helyezkedni, sok lehetőség van (:
2013. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kekszi18 válasza:
100%
az ex-sógorom ott végzett és el tudott helyezkedni :) mellette kisiskolásokat korrepetál angolból és fordítócégnél dolgozik. mellesleg mehetsz vele idegenvezetőnek is.
2013. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
idegenvezetőnek akkor mehet, ha megvan a képesítése hozzá.
2013. aug. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!