Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbiak közül melyiket a...

Az alábbiak közül melyiket a legnehezebb elvégezni: az orvosi, vagy a jogi egyetemet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Az orvosit mert jönnek új betegségek és azokat is gyogyitani kell.A büncselekmények állandóak nem lessz egyre több és több.Legfeljebb az elkövetés módja ujjul meg de attol az még egybizonyos büntény marad amire van adott büntetési tétel.
2009. okt. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Sok lógós hülyegyereket ismertem, akik jogászok lettek idővel, viszont ezt az orvos ismerőseimről nem mondhatnám.

De inkább az a lényeg, hogy kinek mi a hivatása, vagy már ilyen szó nincs is?

2009. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orvosi nehezebb lehet. Igazából szerintem mindegyik nehéz, de ahogy írták előttem, kit melyik szakág érdekel. Mert ha érdekel szívesen tanulja az ember, tehát nem kényszerből teszi, hanem mert szereti azt tanulni amit.
2009. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az orvosin nagyobb a tananyag, és jól mondták, hogy szinte hónapról hónapra jönnek az új eljárások/gyógyszerek/kutatási eredmények.

Arról nem is beszélve, hogy az orvosihoz kell "idegrendszer" is: hullákban kell matatni, kísérleti állatokat kell műteni és ugyebár van sok szenvedő/haldokló ember is a klinikákon...

2009. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2009. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vszínűleg az orvosi nehezebb. Egyrészt hosszabb, nagyobb a felelősség, nem csak tanulni kell, hanem bizonyos dolgokat bírni kell hozzá (vért, szagokat), a gyakorlat miatt a tanév is hosszabb.

Ennek ellenére sztem attól függ melyik a nehezebb, h kit mi érdekel. Elsős orvosis vagyok (szóval még közel sem biztos h elvégzem:D), de nekem nehezebb lenne a jog. Beleolvastam bnőm jogi könyveibe, és fél oldalnál nem bírtam tovább, annyira nem érdekel. Itt legalább tetszik amit tanulok:)

2009. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hülye kérdés.

Neked mi megy jobban kémia,biosz ,fizika vagy magyar és töri?

Neked kell tudni neked mi a nehéz

2009. okt. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A maga nemében mind a kettő nehéz. Viszont valóban mindenkinek az a nehezebb , ami nem igazán érdekli.Ami számára igazán érdekes , az könnyen megtanulható, bár egy vizsgaidőszakhoz jó idegek is kellenek.
2009. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!