Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék olyan főiskolára...

Szeretnék olyan főiskolára vagy egyetemre menni, ahol írással foglalkozhatnék. Ismertek ilyeneket?

Figyelt kérdés
Lehet újságírás, műfordítás stb...
2009. okt. 25. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kérdésedre több rétegben válaszolnék! A kérdésed alapján, úgy gondolom humán érdekeltségű vagy! Nos, humán tárgyakat a Bölcsésztudományi karokon találhatsz, de a Tanárképzésben is megtalálhatod, ezt az irányultságot!

Arról sajnos, hogy újságírókat felsőfokon azaz, egyetemen vagy főiskolán képeznek-e nem tudok! De, úgy gondolom itt eltudsz indulni, ha az újságírás érdekel: [link]

Gondolom egy nyelvészi diplomával is eltudsz helyezkedni az újságírásban, de ezt sajnos pontosan nem tudom!


A műfordításról szintén tanfolyamot találtam: [link]


Ha, úgy gondolod, hogy ezek az információk mások, mint amire te gondoltál próbálj érdeklődni az egyetemek hivatalába, pl.: e-mailbe.

Itt tudsz tájékozódni: Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar, bartane@delfin.unideb.hu

2009. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Sok sikert tanulmányaidba és remélem tudtam segíteni! :)

2009. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szervusz !


Kommunikáció És Médiatudomány szakon van újságíró szakirány, szinte minden bölcsészkaron van ilyen szak. A ponthatárok magasak, mivel most eléggé menő, és sajnos nagyon sokan el is végzik. Ez azért baj, mert sok a diplomás és nehéz elhelyezkedni vele, de hát mivel nem. Vannak még olyan OKJ-s papírok amivel betölthetsz újságírói pozíciót, de egyetemmel kapcsolatban ezt tudom ajánlani. És szerintem mindenképpen megéri a mesterképzést elvégezni az alapképzés után, úgy talán könnyebb lesz kitűnni az alapképzést elvégzett kommos tömegek közül !


Sok szerencsét !

2009. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is kommot végeztem média szakiránnyal de ha tényleg ezzel akarsz elhelyezkedni számíts rá, hogy vidéken szűkösek a lehetőségek, talán a fővárosban jobbak valamivel. Szerintem amúgy ha tényleg csak az írás érdekel vannak okj-s formái is, mert kommon sok más tárgyat is tanulni kell (kult. antropológiától a közgazdaságtanig). Néha már olyan sok kollokvium, zh, szemináriumi dolgozat van egy félévben, hogy el is megy az embernek a kedve az Írástól. Persze a döntés a tied mit választasz. Addig is azt javaslom olvass sokat, egyrészt komolysajtót (Magyar Nemzet, Népszabadság, HVG) és mindenféle témájú könyvet (irodalmi, történelmi, jogi stb.) mert napjaink közéleti káoszának megértéséhez ezek nagyon kellenek!
2009. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket! Sokat segítettetek!
2009. okt. 28. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!