Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy ha 5-ös dioptriánál...

Igaz, hogy ha 5-ös dioptriánál rosszabb a szemem, kapok 40 többletpontot a fogyatékosság határain belül?

Figyelt kérdés
Felvi.hu-n annyit ír, hogy "látássérült", mielőtt lehurrognátok, hogy nem olvastam ott utána :).
2013. aug. 6. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
szerintem ezért nem kapsz pontot. a párom -7es lencsét hord, és egy darab pontot nem adtak neki ezért idén :D
2013. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem. Nekem 8 és 8,5 lencséim vannak, én egy árva pontot se kaptam utána.
2013. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én se kaptam semmit -8-ra.
2013. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 feletti mínuszban és én sem kaptam.
2013. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mert nem küldtétek a papírt. [link]
2013. aug. 6. 19:46
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert getszi szar a szemed, miért várod el h plusszpontot kapj?Bezzeg ezeket a kiskapukat el tudod olvasni, inkább a számokat olvasnád le a dokinál...kis pöts :)
2013. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Egyáltalán milyen 40 pont? Ebben amit belinkeltél 8 plusz pontról van szó, csak megjegyzem.

Amúgy én nem irigylem tőled, küldd be nyugodtan, max visszautasítják.

2013. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Fasz.m baz.meg. Már minden szirsz.rért adnak plusz pontot. Két emeltet csináltam nagy nehezen, erre ilyen kis gyíkok bekerülnek, mert szemüveg nélkül összefolynak a betűk.
2013. aug. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a "kellemes" hangvételben megfogalmazott semmit.
2013. aug. 7. 09:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy bármilyen fogyatékosság miatt pluszpontot kapj, hivatalos papír kell. Nem, az nem hivatalos, ha a szemész ad egy igazolást, hogy ennyi meg ennyi a dioptria. Ő esetleg elküldhet a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalhoz vizsgálatra, ahol kiállíthatnak neked erről papír, ha valóban fogyatékos vagy. Viszont, önmagában a magas dioptria nem fogyatékosság. Nézz utána, hogy ki számít látásfogyatékosnak, ennek több kritériuma van (mekkora a látótered, korrekcióval! milyen a látásélességed, stb). Ha korrekcióval tökéletesen látsz, nem vagy látássérült, ha -8-as dioptriád van, akkor sem.
2013. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!