Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyen? Melyik van jobban...

Mi legyen? Melyik van jobban elismerve, esetleg melyik jobb vagy rosszabb, Kecskeméti Főiskola vagy Gábor Dénes főiskola?

Figyelt kérdés
Véleményeket várom.
2011. febr. 14. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Uhh, hát a Gábor Dénes mindennek a legalja, szóval inkább Kecskeméti.
2011. febr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nagyjából egy pontszám síkján fekszik mind a kettő, akkor nem értem mi a különbség. Konkrétabban valaki?
2011. febr. 14. 01:08
 3/9 anonim ***** válasza:
A kecskeméti jobb szerintem. Én a Gábor Dénesről csak rosszat hallottam, a kecskemétiről meg sok jót.
2011. febr. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 czibles ***** válasza:

200 pont mind a két hely, meg merem kockáztatni, hogy 200 pont volt tavaly a minimum pont, amivel valakit fel lehetett venni. nem lenne minimum ponthatár, akkor mind két helyen 0 lenne a ponthatár.


ha nem csak a diák lét kiváltságait akarod megőrizni, akkor menjél valami elfogadottabb helyre, mert ezekből nem nagyon fogsz megélni.

2011. febr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az elsőn valamennyivel magasabb volt a ponthatár. konkrét élmények, tapasztalatok?
2011. febr. 14. 01:52
 6/9 A kérdező kommentje:
de ott van például a pécsi vagy a pázmány peti, ott sem nagyon volt több a ponthatár mégis azért elismert helyek. nem csak a külső alapján kéne akkor megítélni a "könyv" tartalmát??!
2011. febr. 14. 01:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is tartsuk szem előtt, hogy az előbbi vidéki iskola, és vidéken alacsonyabbak a ponthatárok, mint Budapesten. Nem feltétlen azért, mert a fővárosban színvonalasabb lenne a tanítás, hanem mert ide sokkal többen jelentkeznek.(Hasonlítsd össze, hogy például természettudományi karon mennyivel magasabbak a ponthatárok az ELTE-n, mint a SZTE-n, mégis körülbelül egy kategória a kettő) A GDF-ről annyit, hogy rengeteg cégnél jelzik, hogy aki onnan hozza a diplomáját, meg se próbáljon jelentkezni, mert az önéletrajza egyenesen a kukában landol.

(jó ismerősöm anyukája is ilyen helyen dolgozik)

2011. febr. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én jártam fél évet a GDF-re. Nem rossz suli az a maga nemében (!!!, ezt fontos figyelembe venni). Nyilván nem hasonlítható össze egy egyetem, pl. a BME nappali tagozatával. De azok az emberek, akik a meglévő szaktudásuk mellé papírt szeretnének, arra jó.


Sajnos a híre valóban rossz (az persze más kérdés, hogy jogosan keltik-e rossz hírét), ezért, ha megteheted, menj inkább Kecskemétre. Milyen szakra mennél amúgy?


Bár én a kecskeméti fősuliról sem hallottam olyan jókat, de hozzátenném, hogy ez csak hallomás, soha nem jártam oda, tehát lehet, hogy az is csak szóbeszéd, mint a GDF-es.

2011. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésedben ott a válasz egy szelete. Annyian, de annyian szidták már a GDF-et, hogy csuhajja..., de nem tudták megmondani, hogy miért. Én oda jártam, és hamarosan Államvizsgázom/Záróvizsgázom és azt kell mondjam, hogy aki eddig eljutott az valószínűleg szakmailag korrekt tudást szedett össze. Rohadt sok városi legenda van arról, hogy így meg úgy átrugdossák az embereket a vizsgán, hát rohadtul nem így van és nagyon dühítő, amikor ilyeneket olvasok...

Még valami a GDF nem távoktatásos suli, ilyen baromságot is olvastam, nyilván egy magát értelmiséginek gondoló ember írta ezt... A GDF-en, mint sok más felsőoktatási intézményben több képzési forma van egy azon szakra, így van nappali, távoktatás stb. Tehát a GDF NEM TÁVOKTATÁSOS iskola.

Olyan álláshirdetések sincsenek miszerint a GDF-ről nem keresnek embereket, ez is egy dühítő baromság... én a szakmai gyakorlatomat a KFKI Rendszerintegrációs Zrt-nél töltöttem, ami a T-System csoport tagja... és lám senkinek nem volt baj, hogy GDF-es voltam. :) Sok multi, mint például az Ericsson vagy a Telenor állásinterjúin is részt vettem, abszolút nincs diszkrimináció ilyen tekintetben. Aki ilyen hírt terjeszt azt minimum fel kéne jelenteni, vagy elbeszélgetni vele...

Ugyanis nagyon idegesítő annak ilyeneket olvasni, aki oda jár/járt és tisztességesen végzi/végezte a tanulmányait. Arról nem beszélve, hogy a nagy neves egyetemeken is rengetegen puskáznak, így meg úgy szerzik meg a jegyeket... pár éve volt is botrány, hogy valamelyik nagy egyetemen a diákok összejátszva Neptun-hoz admin jogokkal rendelkező rendszergazdival, csupa kamu jegyet vetetettek fel.

Nos és ez igaz, mégsem terjeszti senki sem az ELTE, vagy a BME-ről, hogy szar.

Az egyetlen rossz dolog a GDF-en, hogy alacsonyabb a ponthatár, mint máshol, és sok gyökeret felvesznek, aztán szidják, hogy milyen szar iskola, mert, hogy a nulla tanulási hajlandóságukkal nem tudják elvégezni, persze amikor ilyen emberek jönnek például ide is írogatni, ezt már nem írják le, csak, hogy szar a suli.

Úgyhogy aki ilyen baromságokat írogat, hogy szar egy suli, az mélyen gondolkozzon el azon, ő mit szólna ahhoz, hogy ha az ő felsőoktatási intézményét szidnák, csak azért, mert valaki úgy halotta, valakitől, aki szintén úgy halotta valakitől.

2011. máj. 20. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!