Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy ha 5-ös dioptriánál...

Igaz, hogy ha 5-ös dioptriánál rosszabb a szemem, kapok 40 többletpontot a fogyatékosság határain belül?

Figyelt kérdés
Felvi.hu-n annyit ír, hogy "látássérült", mielőtt lehurrognátok, hogy nem olvastam ott utána :).
2013. aug. 6. 18:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Két emeltet csináltam nagy nehezen, erre ilyen kis gyíkok bekerülnek, mert szemüveg nélkül összefolynak a betűk."


Hát azért biztos nem cserélnél ilyen "kis gyíkokkal".

Nem kívánom, hogy megtapasztald, milyen egy 8-as dioptria.

2013. aug. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 dandilion.durden válasza:

az 5os dioptria nem minosul fogyatekossagnak.

latas serultrol is csak akkor beszelgethetunk ha nincs mar olyan korrekcio ami megfelelne arra h tokeletes latasa lehessen az embernek azaz mar nincs olyan lencse/kontaktlencse amivel 100%osan ki kilehetne korrikalni a paciens szemet. ezt mint latszeresz tanulo irtam.


illetva magan emberkent: szomoru ,h bevallalod a fogyatekos latasserult cimkeket ,h elonyben lehess.

elhiszem ,h minden tobblet pont jol jon de tulzasnak tartom ,h bezsebeljen az ember ilyen fajta pluszt (tennem hozza tobbet erne mint egy nyelvvizsga).

tanulni kell , ez a szomoru igazasag!


de sok sikert a felvitelihez es a tanulashoz :)

2013. aug. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Látássérültnek akkor számít valaki, hogyha korrekcióval (szemüveggel) max 33%-os a látásélessége. Nem a dioptria számít. Nekem nincs semilyen szemüvegem, mégis látássérültnek számítok a 4%-nyi látásommal. Amúgy én annó (2010-ben) be se kültem a fogyatékosságot igazoló papírt, mert nyelvvizsgával meg emelttel összeszedtem a pluszpontokat. Én amúgy nem feltétlen tartom igazságosnak ezt a plusz 40 pontot a látássérülésért, bár emiatt már "nekemestek" páran...
2013. aug. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!