Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészhallgatók! Mesélné...

Gyógyszerészhallgatók! Mesélnétek nekem az egyetemről?

Figyelt kérdés
Bármit amit fontos lehet tudni. Tudom, hogy nehéz, ezzel számoltam mikor ilyen területre akartam jönni. Igaz, hogy orvosira készültem, de ennek is nagyon örülök. Csak mivel ez "néhány" tekintetben különbözik az orvositól, vannak némi félelmeim, de nagyon hajtani akarok, hogy jó legyek. Ha tudnátok mesélni, egy-két dolgot nagyon örülnék, és nagyon megköszönném! Főként PTE érdekelne, de a másik 3 hely is tökéletes!

2013. aug. 7. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Nehezebb tárgyak: biokémia, szerves kémia, mikrobiológia, élettan, analitikai kémia, sejtbiológia. Szinte az összes tárgy ráépülős (még tesi is).
2013. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Az meglepett, hogy a tesi is. :O Milyen egyetemen a testnevelés?
2013. aug. 7. 23:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass a 46 %-osra, hülyeséget beszél, de mindig amúgy. Már mindenki utálja itt:D

Én egészen 24-ig gyógyszerésznek készültem, csak aztán felvettek első helyre. Legjobb barátnőm viszont annak tanul és épp Pécsett :) Első félévben ugye főleg alapozó tárgyak vannak, gyógyszerészi biológia (ez nagyjából sejtbiosz), biofizika, biomatematika, analitikai kémia, általános és szervetlen kémia. Ezeken túl kritérium követelmény (tehát amiért nem jár kredit), 4 félév tesi (nem, nem ráépülős), latin szaknyelv, elsősegély.

Amit barátnőm mesélt: a matektól nem kell félni, elég jól leadják az anyagot, az összes feladatot le is diktálják, így ha kibuksz az egyetemről, az nem a matek miatt lesz.

A latin tanár azt hiszi, hogy már mindenki tud latinul, emiatt az egy picit nehézkes, amit alá is tudok támasztani, mert korábban én is tanultam a nyelvet és nem lett kedvenc.

Rengeteg a gyakorlat a kísérletezés, főleg analitikai kémián. Van, hogy feladják a munkát, hogy akkor ezt végezd el és, ha megvan akkor mehetsz is isten hírével, nem kell megvárni a hivatalos óra végét. Titrálnak sokat, azt tudom, de rengeteg számolásos órájuk van.

Anatómia, élettan nem annyira vészes, barátnőm szerint teljesíthető, mindkettő 2. félévben van. Ami tényleg nehéz, az az általános és szervetlen kémia, ez így együtt van és 2. félév végén szigorlat van belőle. A biokémia sem könnyű, de arról még nem tudott részletesen nyilatkozni. Na most ennyi jutott eszembe, ha van még valami, akkor mindenképpen megírom.

2013. aug. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Húú, köszi a részletes választ!:)

Matektól annyira nem féltem, mert - bár nem a legjobb voltam belőle - de emelt szinten tanultam, így láttam már deriválást és integrálást is.

Tesi az olyan jellegű, mint középsuliba, vagy másfajta?

Nagy hátrány, hogy életembe alig pár darab kísérletet csináltam, komolyabbakat szinte semmit? Azt is rendesen megtanítják? Mert én nagyon keményen úgy küzdöttem fel magam idáig, hogy bejussak, hogy alapom majdhogynem a semmivel volt egyenlő, és számolásokat kivéve önállóan készültem fel az emelt kémiára is. (Bioszból meg teljesen önállóan, de az most más dolog.) Számolást elmagyarázzák rendesen? Mert azt én a magántanárommal csináltam csak, mivel suliba a nevetségesen egyszerűn kívül nem láttam mást.

Lehet furcsa, de az anatómiát nagyon várom, mivel eredetileg orvosi volt a cél, arra vagyok a legkíváncsibb. Mondjuk úgy tudom gyógyszerészeknek nem kell az a komoly anatómiai atlasz, mert annyira részletesen nem mennek bele mindennél, mint az orvosin.

Barátnőd mit mond összességében? Megcsinálható azért kemény tanulással?

És bár tudom, hogy mindenkinek más, hogy miből készül, meg vannak jegyzetek stb., de úgy körülbelülre nem tud egy oldalszámot mondani, hogy ennyit biztosan kell tanulni?

Nagyon köszi előre is!:))

2013. aug. 8. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon lejjebb görgetve ott lesz a lista, hogy milyen sportok közül lehet választani. 99 %-a ingyenes, ami esetleg nem, ahhoz oda is van írva. A tesi az csak álnév, különben olyan sportot választasz, ami csak tetszik.

Barátnőm szerint igen, elvégezhető és nem is nehezen. Ő az a fajta, aki minden tanulást utolsó pillanatra hagy, mégis azért egész jól sikerültek a vizsgái. Állítólag semmi értelme év közben komolyan tanulni, maximum ZH-k miatt, vagy ha nagyobb terjedelmű az anyag, akkor 1x átolvasod, hogy nagyjából lásd, mennyi idő kell majd rá neked. Ő is orvosira készült eredetileg, de nem hagyja ott a gyógyszerészetet, nagyon szereti.

2013. aug. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy elküldted ennek az oldalnak a linkjét, még nem is láttam. Örömmel olvastam, hogy van tánc is, az áll legközelebb hozzám a testnevelés címszó alatt.

Barátnőd biztos nagyon okos, ha egy ilyen szakot ilyen egyszerűen végez. Én annyi mindent olvastam, hogy mennyire nehéz, meg csúszásra kell készülni stb., ez a válasz most meglepett. :) Őszintén remélem, hogy úgy lesz, ahogy barátnődnek is, és reménykedem benne, hogy én is annyira szeretni fogom, hogy elengedem az orvosiról szőtt álmaimat.

Köszönöm, hogy ilyen sokat segítettél!:)

2013. aug. 8. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Szívesen :) megértelek, én sem egészen pontosan azt fogom tanulni, amiről mindig is álmodtam. Fogorvosira vettek fel, ami nagyon tetszik, viszont én mindig úgy képzeltem el magam, hogy kórház és súlyos esetek és éjszakai ügyelet stb. Persze, kórházba így is mehetek, de lényegesen kevesebb fizuért, mintha magánrendelőt nyitnék. Viszont már 2 év van a hátam mögött így is, igazán nem mind1, hogy 6 vagy 5 év alatt végzem el az egyetemet, szakosodásról nem is beszélve. Emiatt nem lett általános orvosi. De nem bánom, mert tudom és érzem, hogy a fogorvosi a jó döntés. Lehet sokkal boldogabb leszek vele végül, mint áosz-al lettem volna, azonkívül itt az ember kiélheti kreatív oldalát, ami számomra szintén nem utolsó dolog :)


Igen különben, barátnőm - akárhogy tagadja is - nagyon okos, könnyen megtanul bármit 1-2 olvasással. De azért nem mondaná azt, hogy viszonylag könnyű, ha nem volna így. Jó, azért nem lesz sétagalopp, de félni sem kell tőle, főleg, ha tényleg van célod vele. Nekem is lett volna, utóbbi 2 hónapban csak benne gondolkodtam, aztán 24-én ért a szép kis meglepetés, hogy fogorvosi :D

2013. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fogorvosi is jó, bár az lehet, hogy nem menne nekem a gyakorlatban. Persze tetszik úgy maga a gondolat, hogy fogorvos legyek, csak nem biztos, hogy az az ami nekem való. De igazából mindegy is, mert felvettek gyógyszerésznek. Remélem én is úgy fogom látni,hogy jobb, hogy ide jutottam be. Igaz tartok nagyon tőle, hogy milyen lesz, hogy bírom majd, de igyekszem. Nem akarok semmit a véletlenre bízni, nagyon tanulni szeretnék.

Barátnőd biztosan tényleg nagyon okos lehet, ha mindent ilyen hamar megjegyez. Nagyon szerencsés, hogy ilyen memóriája van!:) De akkor mindennek ellenére, tényleg remélem, hogy nem olyan vészes, ahogy mondta. Kicsit megnyugtató volt olvasni egy olyan véleményt, hogy el lehet végezni. Köszi a segítséget ismételten!:))

2013. aug. 8. 20:58
 9/11 anonim válasza:
100%
1. éved jó lesz, kivétel fizikai kémia, attól szinte mindenki retteg, nem ok nélkül, elég nehéz hacsak nincs ráállva az agyad sok képlet illetve levezetés és elvont dolgok bemagolására VAGY érted a dolgokat ami azért szerintem elég ritka :) amire nem árt évközben tanulni, az az általános és szervetlen kémia, évközi zh-k miatt meg elég komolyan is veszik:) a többi piskóta ehhez képest:) elsőre legyen ennyi elég, először ezen legyél túl:) üdv:)
2013. aug. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:D Igyekezni fogok, azt tuti!:D
2013. aug. 11. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!