Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy OKJ-s képzésből megcsin...

Ha egy OKJ-s képzésből megcsináltam minden tantárgyat, csak a végső vizsga nem sikerült, akkor azt később is megpróbálhatom letenni, vagy elbuktam azt a 2 évet is, mikor iskolába jártam?

Figyelt kérdés

Tehát mint mondjuk középsulinál, hogy megcsináltam a 12. osztály utána életem folyamán bármikor letehetem az érettségit. Vagy a fősulinál, hogy ha megvan minden tantárgy, akkor az államvizsgát szintén, akár 4 év múlva is megcsinálhatom.

Ugyanez érdekelne engem, hogy OKJ-s képzés esetén is így van, hogy a végső vizsgát bármikor megcsinálhatom?



2013. aug. 7. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan hogy meddig, de az biztos hogy nem egy alkalmad van megpróbálni az okj vizsgát.
2013. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Petrik93 ***** válasza:

Szerintem a rá következő évben teheted le, azután már nem.

Indoklom.

Egyik osztálytársam megbukott az OKJ vizsgáján, a másik el sem jött rá, a 12 osztályuk mindkettőnek meg volt. Megmondták nekik, hogy a rá következő évben vizsgázhatnak újra. Gondolom utána eltanácsolja őket az iskola, vagy a fene se tudja.


Nos. Vannak olyan szakmák amik a mindennapokra épülnek, (gazdaság,jog,társadalomismeret,informatika) ezek fejlődnek, változnak folyamatosan.

Akik előttünk végeztek azok még a régi 1949. évi XX. törvényt kellett, hogy megtanulják, viszont mi akik 2012-ben végeztünk már az Alaptörvényt tanultuk. Ezért valószínűnek tartom, hogy maximum 1 évet lehet halasztani, utána lehet, hogy a 12. osztályt újra járatják veled, VAGY elmész egy OKJ központba, ahol fél évtől 2 évig bezárólag újra leteheted. Nem muszáj OKJ központnak lennie, lehet más iskola is, amely tanít minden fajta szakmát vegyesen.

Én jelen esetben középszintű OKJ-s szakmákról beszélek, felsőfokúm még nincs, tehát arról nem tudok nyilatkozni.

2013. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Előttem válaszolónak nincs igaza, csak bizonyos esetekben esetleg. Ide másolom neked az erre vonatkozó hatályos rendelet bekezdését. Addig próbálhatod úrra amíg meg nem változik a szakmai vizsga követelménye, nincs korlátozás. Ha viszont változik az adott szakmának a vizsga követelménye akkor a képzést követő egy évig még a régi követelmény szerint lehet levizsgázni. Az előttem szóló ismerőse biztosan olyan szakmát fogott ki aminek megváltoztak a vizsgakövetelményei azért vizsgázhatott csak egyszer.

20/2007. (V. 21.) SZMM rendelet a szakmai vizsgáztatás általános szabályairól és eljárási rendjéről

29. §

(5)56 A sikertelen szakmai vizsga, a pótlóvizsga és a javítóvizsga a szakmai és vizsgakövetelmény megváltozásáig, de legalább a szakmai vizsgát követő egy évig a képzés megkezdésekor érvényes vizsgakövetelmény szerint megismételhető.

2013. aug. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy gyógymasszőr képzésről van szó, szerintem ott nem változik a követelmény.

Viszont mi van akkor, ha idén már nem is indított ilyen szakot az iskola? A szakmai követelményt ők határozzák meg, vagy ezt országosan szokták?

2013. aug. 8. 20:40
 5/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan egy gyógymasszőr képzésről van szó, szerintem ott nem változik a követelmény.

Viszont mi van akkor, ha idén már nem is indított ilyen szakot az iskola? A szakmai követelményt ők határozzák meg, vagy ezt országosan szokták? Illetve az ország más pontján is lerakhatom a végső vizsgát?

2013. aug. 8. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor szerencséd van hogy nem változtak a követelmények, de ebben nem lennék biztos. 2013. szeptemberétől szinte az összes okj képesítés megváltozott.

Azt megkérdezhetem hogy te okj..milyen számú bizonyítványt kaptál volna ha sikerül a vizsga?

Ha az a suli nem indít ilyen képzést, akkor is megvan a bizonyítványod a képzésről. Ezt a suliban kérdezd meg, hogy veled mi lesz ebben az esetben. Ha nem foglalkoznak veled, akkor az oktatási hivatalhoz forduljál, ők ebben az illetékesek.

2013. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez az:

A szakma OKJ száma: 52726 0100105201

Én azért remélem nem változott és nem veszett el az a 2 évem.

2013. aug. 9. 11:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez az kedves kérdező!

A most induló okj képzés ebben a szakmában az alábbi

OKJ szakképesítés neve: Gyógy- és sportmasszőr. (tudom más volt a neve de erre változtatták meg, és a képzés nem középfokú lett hanem emelt szintű lett!)

OKJ-azonosító: 54 726 1

Szakmacsoport: Egészségügy

Tanulmányi terület: Terápia és rehabilitáció

Szint: emeltszintű szakképesítés

Képzési idő iskolai rendszerben: 2 év

Képzési idő felnőttképzésben: 1400-1700 óra

Lehetséges képzési formák: nappali, esti, tanfolyami

Felelős miniszter: egészségügyért felelős miniszter

Tehát ha egy éven belül vagy akkor levizsgázhatsz, és lesz okj 52..kezdetű bizonyítványod, ha egy éven kívül akkor be kell iratkoznod egy újabb képzésre ha ezt a szakmát akarod megszerezni. A modulok közül amiket elvégeztél és egyforma a száma (mert ugye a képzési moduloknak van azonosító száma) a mostani új okj képzésben is azt nem kell újra tanulni, a többit viszont igen)

De remélem még egy éven belül vagy, és nem kell ilyen macerán átesned.

2013. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a segítséget!

1 éven belül vagyok, akkor még megpróbálhatom szerencsére.

Bár nem értem mi értelme volt változtatni, így is úgyis 2 éves és nem hiszem, hogy sokkal nehezebb lenne, mint volt.

2013. aug. 9. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, a "végső" vizsga mely

részekből áll(t)?

2018. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!