Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik bölcsészkarra lenne...

Melyik bölcsészkarra lenne érdemes menni?

Figyelt kérdés
Spanyol, olasz, francia, angol, kínai, japán, koreai vagy görög?

2013. aug. 8. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
görögre legalább jobban képben leszel ha görög hét lesz a mekiben.
2013. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsészkaron belül vannak ezek a szakok. Amúgy bármelyikre, amelyik érdekel, de vedd figyelembe, hogy a japánon, a kínain, a koreain és a görögön kívül a többi nyelvhez szükséges az előzetes nyelvtudás és az emelt szintű nyelvi érettségi.
2013. aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a hasznos választ, az elsőn pedig jót röhögtem. :D
2013. aug. 8. 20:11
 4/9 A kérdező kommentje:

Pontosabban a kérdés arra vonatkozik, hogy melyik nyelvre menjek inkább? Tudom, legfőképp ami érdekel, és ha azon múlik, ez a szempont fontosabb lesz, de szerintetek melyik éri meg jobban?


Amúgy sajnos ahova nyelvérettségi kell, az csak a spanyol és a német lehet nekem úgyhogy a többi kizárva. :(

2013. aug. 8. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Angolt hogyhogy kihagytad? Egyébként szerintem az angol szak a legjobb, azzal lehet a legtöbb irányba elindulni, és nem csak tolmács, fordító, vagy tanár lehetsz vele. Mindenhova az angol kell, és a legtöbbek által tudott konyhanyelv szint nem elég ilyen helyeken


A 48%-osnak egy ilyen mekis poén elsütése jelenti valószínűleg a nap fénypontját

2013. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jelen pillanatban most nincs lehetőségem angol érettségit tenni (nem azt tanulok).

Amúgy olyan van, hogy magánszorgalomból (tehát nem iskolában, hanem tanfolyammal vagy ilyesmivel) jól megtanulok angolul, majd érettségizek belőle? Ezt megtehetem a saját sulimban is úgy, hogy a tantárgyaim közt nem szerepel?

2013. aug. 8. 23:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos dolgot, amit mondtál, és bocsi a hülye kérdéseimért... :D
2013. aug. 8. 23:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kínai (vagy japán ill. koreai) CSAK akkor, ha tudod, hogy mibe vágod a fejszéd. Divatból vagy mert más azt, mondja, hogy "jönnek a kínaiak, a 21. század a kínaiké, kínaira szükség van" stb. szintü érettségivel és nulla intelligenciával rendelkezö (ál)újságírók "jóslatainak" nem szabad bedölni. A kínai, de a japán vagy a koreai sem lesz egy sétagalopp, ha neked a kemény tanulás nem "fekszik", mellé foghatsz vele.
2013. aug. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel, hogy kínait, japánt, koreait, görögöt csak akkor, ha van személyes vonzódásod ezekhez az országokhoz, kultúrákhoz, mert egyébként csak szenvedés és elvesztegett évek lesznek, amit az egyetemen töltesz, plusz munkát is csak ezekkel az országokkal kapcsolatban fogsz találni/kell keresned. 2 európai nyelv tökéletes ismeretével már jó munkát lehet találni.
2013. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!