Holland minort mennyire érdemes felvenni? Meg lehet úgy is rendesen tanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz úgy, hogy korábban valaki már tanult németet és angolt?

2013. aug. 12. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szervusz! Nem egészen hazai példa, de hát több a semminél: Hollandiában jártam egyetemre, ott pedig államilag támogatott volt a holland nyelv tanulása (ingyen volt és ha bementél az órára még kreditet is kaptál). Én előtte angolt és franciát tanultam, de így sem volt nehéz. Van az a régi vicc, hogy "A holland olyan, mintha részeg angol tengerészek megpróbálnának németül beszélni."


Nos ez szerintem teljesen igaz. Persze nekem az is segítségül volt, hogy holland nyelvközösségben éltem, így "élő" kifejezéseket tanultam, hallhattam milyen is valójában a nyelv élőszóban. A kiejtés "magyaros", azt ejted ami le van írva, a nyelvtan pedig állítólag nagyon hasonlít a németéhez. A szókincs legalább is mindenképp!


Remélem segített, sok sikert! Sterkte!

2013. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!