Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE-ÉTK, élelmiszermérnöki....

BCE-ÉTK, élelmiszermérnöki. Valaki jár ide?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem és egyetemet is választanom kell hamarosan.Élelmiszermérnökivel szemezek,biológia érdekel,és jó is vagyok belőle,viszont matekból,fizikából 2-es,3-as vagyok sajnos.Hallottam jót is rosszat is erről a szakról.Érdekelne hogy aki oda jár,annak mi a véleménye róla,mennyire nehéz,milyen az egyetem,minden érdekelne. :)

19/L


2013. aug. 19. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Én oda járok. Sajnos a biológiával nem sokra mész, egy félév biológia van az elején, sejttan, szövettan meg ilyesmik. Utána van három félév mikrobiológia, de annak meg már semmi köze a középiskolás anyaghoz. Fizika nagyon sok van, 2 félév fizika néven, egy elektrotechnika, egy méréstechnika és automatizálás, és három félév élelmiszeripari műveletek. Viszont ezeket ne úgy képzeld el, mint a középiskolás fizikát. Abból én is teljesen hülye voltam, viszont ezekből, amit felsoroltam a méréstechnikán kívül már minddel végeztem, és mind 4-5 lett. Persze tanulni kellett hozzá. Matek az két félév van, az egyik analízis (deriválás, integrálás...), a másik biometria. Ezekkel sokan megszenvednek, de ha bejársz órákra, és hajlandó vagy időt áldozni a gyakorlásra, akkor ezek is teljesíthetők. Úgy összességében az egész szakon azt látom, hogy ahhoz nagyon hülyének, vagy nagyon lustának kell lenned, hogy sok tárgyból megbukj (egy-egy bukás persze sok embernek becsúszik). Én elég jól tanulok, négyes fölött van az átlagom, viszont ehhez tényleg elég sok időt rászánok, bejárok az órákra, és tanulok a zh-kra, vizsgákra. Közepes mennyiségű tanulással, és átlagos képességekkel szerintem hármas körülire simán meg lehet csinálni a tárgyakat.
2013. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!