Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Élelmiszermérnöki szak?...

Élelmiszermérnöki szak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most leszek végzős és már nézegetek a sulik és a szakok között. Megakadt a szemem az élelmiszermérnöki szakon. Van itt valaki, aki ezt tanulja és el tudja mondani, hogy milyen, melyik egyetemre édemes menni(BCE,DE,SZTE VAGY NYME),milyen tantárgyak vannak, még most felvételi elött milyen tantárgyat nyomjak meg, mennyire nehéz vagy könnyű bekerűlni és benmaradni.

az átlagom 4.7. Nem vagyok az a nagyon okos, de tanulok és nem tudom h ellég lenne-e ez.Arra gondolta, hogy a matekot és a bioszt megnyomom és azt dupláznám, de ez még csak terv.

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2013. júl. 25. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem idén vettek fel Debrecenbe élelmiszermérnök szakra! Úgy tudom,hogy eléggé sok az alapozó tantárgy az első évben,biosz,kémia stb. Mondták egy páran,hogy úgy érezték eleinte, hogy nem is ezen a szakon vannak.

Én bioszból érettségiztem kicsit elrontottam már bánom,hogy nem infóból tettem érettségit,mert jobb lett volna!

Sok sikert!

2013. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-ről tudok véleményt mondani. Ott első félévben elég nehéz belerázódni a dolgokba. Nekem a matek kemény volt és az két féléves ráadásul. Kémia megtanulható, de rengeteg a tananyag és meg is követelik, előadáson és gyak.-on is! ;) Van még fizika- nem vészes, biosz- na az szívás, és nehéz is, úh arra gyúrj rá. Van még info, közgáz, gépészet. Második félévben, uezek, csak cifrában (mikrobiosz, szerves kémia, nyersanyag, élip. gépek. Kb. ennyi. De ha mindenből tanulsz rendszeresen, kapsz megajánlott jegyet, és az jó dolog.

Összességében kibírható az első év, én másodéves leszek és még mindig tetszik. :D

rem segítettem.

2013. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ.

Hát most egy kicsit beparáztam.

2013. aug. 22. 09:48
 4/4 anonim válasza:
100%
Én a Debreceni Egyetemre járok élelmiszermérnöki szakra. Az hogy mennyire nehéz bekerülni, az átlagodtól függ, bennmaradni pedig ha tanulsz igazán egyszerű. Úgy tudom hogy a matematika, a kémia és a biológia amit néznek ha ide felvételizel. Első évben mint már említette az előttem szóló alapozó tárgyak vannak mint például: állattan, matematika, növénytan, kémia (élelmiszerkémia, szerves kémia, általános kémia, biokémia, analitikai kémia), nyersanyagismeret, mikrobiológia, műszaki alapismeretek, és géptan. Nálunk a géptan és a kémia ami elég húzós tárgy. Én most leszek végzős, és ha újrakezdeném a felvételit akkor sem választanék mást. Sok sikert!
2013. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!