Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell végeznem...

Milyen iskolát kell végeznem ahoz, hogy ha bűnügyi antropológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 19. 16:11
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Penge vagyok bioszból és kémiábl ,,habár bioszból jobban !!

De én ugy tudtam ,hogy a bűnügyi antropológus szaknmához nem kell elvégezni az orvosi egyetemet ,csak pl. a Biokémia középiskolát ??

2013. aug. 19. 18:41
 12/19 anonim ***** válasza:
De akkor miért van ennyi helyesírási hibád? Meg milyen biokémia középiskola? Te teljesen másra gondolsz. Antropológiát nem oktatnak középiskolában. Ez egy szakma, nem csak diploma kell hozzá, hanem még több dolog. De térjünk vissza erre 2-3 év múlva, jó? A lényeg hogy középiskolában is teljesíts jól. Most még ne döntsd el hogy konkrétan mi leszel.
2013. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mehetsz sima gimibe, szinte mindenhol van biosz fakultáció, de ezt a szakmát nem oktatják középsuliban, csak egyetemen (és azon belül is csak külföldön).
2013. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ja és igen, már írtuk hogy nem kell orvosi az igazságügyi antropológiához. Az igazságügyi (vagy bűnügyi) orvosszakértőhöz kell orvosira menni, de az antropológiához nem. Ahhoz más szükséges, de Mo-n nincs ilyen képzés, még mindig. Tehát biosz szakon érdemes tovább tanulni ahhoz, de ez akár meg is változhat a következő években, szóval most csak a gimire gondolj, ne szaladj ennyire előre.
2013. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,,olyan gimibe járok aminek a neve "biokémia" ,ahol minden nap van biológia és kémia .
2013. aug. 19. 19:10
 16/19 anonim válasza:
Nem tudom hogy még érdeklődsz-e a szak iránt, de van Magyarországon is ilyen képzés :). Először egy természettudományos alapképzést kell elvégezz majd egy mesterképzést ami szintén természettudományos és utána tudsz menni tovább erre a szakra. Különben az ELTE-n lehet ezt is végezni én is ilyen irányba kacsingatok! SOk sikert hozzá. A honlap pedig itt van: [link] És mindehhez egy nagyon magas szintű nyelvtudás is kell! Sok sikert :)
2013. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
13:40-es vagyok. Én már lassan végzek a BSC-vel ha tényleg komolyan érdekel akkor olyan szakra menj ahol sok mindenről kapsz átfedő tudást. Hiszen nem biztos hogy csontokat fogsz vizsgálni a munkád során hanem rengeteg mindent pl: kőzeteket ásványokat növényeket stb. Javaslom vagy a környezettan vagy a földtan alapszakot itt tanulsz: ásványtan földtan kőzettan állattan növénytan biológia kémia fizika matematika informatika és még rengeteg alapozó (és majd a későbbiek során szakirányos)tárgyat amik később majd jól jönnek neked :)( bár tudom hogy a környezettan alapszakot rengetegen megszólják de akik ezt teszik próbálják ki(!) egy vagy több évet lehúzni ott!
2013. nov. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, te nem értetted jól a kérdezőt. Ő már a Biokémia szakközépiskolába jár...

Ezt próbáltam neki elmagyarázni, hogy miért csak egyetemen van ilyen fajta képzés, de nem igazán értem célba.

Tehát hiába mondod neki hogy miért érdemes kőzettant tanulnia alapszakon, azt sem érti meg hogy nincs olyan envű gimi hogy "Biokémia szakközép"

Maximum olyan van hogy biokémia tagozat. Már sok kérdésnél próbáltam neki válaszolni, de eredménytelenül.

2013. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

És nem válaszoltál neki, arra az égető kérdésére hogy kap a Dr címet a neve elé. Mert ugye őt csak ez érdekli jelen pillanatban, még akkor is ha biosz szót j-vel írja -.-"

Az elő válaszod pedig hibás: nincs Mo-n bűnügyi antropológia képzés, csak külföldön. Mo-n van humánbiológia pl (ez áll a legközelebb hozzá), de konkrét bűnügyi antropológia nincs. Ez nem feltétlenül rossz, de más a rendszer mint pl az USA-ban.

2013. nov. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!