Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha gépészmérnöknek akarok...

Ha gépészmérnöknek akarok menni, kéne előtte technikusit végeznem?

Figyelt kérdés
gépészmérnöknek szeretnék tanulni, ez a kérdés nem rég merült fel bennem, mivel egyik ismerősöm is ilyen pályára megy, és ő most a technikusit végzi. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. aug. 1. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha akarod elvégezheted.
2013. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik, viszont ha gyakorlatban megtanulsz pár dolgot a technikusin, akkor lesz egy kis előnyöd gépészmérnökin! :)

Plusz ha mellette tudsz járni a szakmáddal gyakorlati helyekre, akkor neked óriási előnyöd lesz a többiekhez képest!

2013. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! :)
2013. aug. 2. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Műszaki szakközépbe jártam 4 évig , majd maradtam még 5 éven is és szereztem egy erősáramú elektrotechnikusit , de nem villamosmérnökire megyek , hanem gépészmérnökire. Igazából neked kell eldöntened,hogy szükséged van-e rá. Én azért maradtam mert úgy éreztem ha előtte 4 évig irodalom meg ilyenek mellett nyúztak minket a szaktantárgyakkal is , akkor legyen vmi értelme is , meg mégiscsak van már egy keresőképes szakmám , ami kicsit megnyugtat. Igazából ha eddig nem műszaki suliba jártál 1 év alatt nem sok minden fog változni. Én inkább annak örülök , hogy kialakul így 5 év alatt egy átfogó műszaki szemlélet , gondolkodásmód , egy biztos alap , ami ezekhez a pályákhoz elengedhetetlen.



20f

2013. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!