Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen adottságokkal érdemes...

Milyen adottságokkal érdemes jogi karra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Tehát mint fentebb is említettem, mely tulajdonságok mutatják, hogy van-e talentumom a joghoz?

Illetve mekkora fokú érdeklődés szükségeltetik a jog iránt?

Költségtérítésesre szeretnék menni, hogy ne kelljen szerződést aláírnom az állammal, de ha időközben átjelentkezem államira (jobban mondva olyan eredményt érek el, hogy átkerülök) akkor végül ugyanúgy alá kell írnom szerződést?



2013. aug. 21. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Jó beszéd és fogalmazókészség. Logikus gondolkodás, összefüggések felismerése könnyen. Higgadt.

Elég ha akkor érdekel a jog, amikor tanulod. A politika kell hogy érdekeljen, szoros az összefüggés.

Ha költségesről államira átvesznek ugyanazok a feltételek mint ha eredetileg államin lettél volna. Ezzel nem kerülöd ki a hallgatói nyilatkozatot. )már nem szerződést kell aláírni, hanem nyilatkozatot kell tenni)

Igaz csak azt az időt kell ledolgoznod, amit államin töltöttél.

Külföldön a magyar jogi diplomával nehéz lenne elindulni, mivel minden ország jogrendszere más.

2013. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:

Kitartás és sok sok tanulás, szorgalom, mellé olvasás,alázatosság, nagyon elhivatottnak kell lenni. Nálunk több jogász is van a családban, rengeteget olvasnak, politika iránt is érdeklődni kell mert tényleg összefügg!

Rengeteg buktató van a tanulmányok során. Hajrá ha érzel magadban erőt ehhez, mert nem lehetetlen, csak kitartónak kell lenni!

2013. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
és főleg milyen témájú könyveket olvasnak, utolsó ?
2013. aug. 27. 16:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Szakirodalmat kell olvasni. Én a pályám során csak nagyon érintőlegesen éreztem napi politikai háttérismeretek szükségességét. Ami a joghoz kell, az 18 évesekben általában nincs meg. Klasszikus műveltség, jó szókincs, természetes józan ész, szorgalom, memória, összefüggések átlátása, érdeklődés, nyelvérzék. Jó idegzet, tanulástechnika nem hátrány. Azt kell felismerni, hogy ez olyan világ, amelyet az ötödik év végére alapszinten sejteni fogsz, a középiskola nem a jogra készít fel. Kell majd találni kb. harmadévig egy kisebb területet, amely érdekel.
2013. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Előttem válaszló, akkor nem alkotmányjogász, és nem is közigazgatási jog a szakterületed, mert ezek nem napi politika mentes jogterületek. Az egyetemi tanulásba meg ezek is beletartoznak, tehát nem árt ha a jogász palánta a politikai eseményekkel is tisztába van, hiszen a jogtörténet is politika...a megfelelő korszakból.
2013. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

érdekel a politika, de tévét nem nézek


főképp milyen oldalakon olvashatok politikával kapcsolatos híreket ?

2013. szept. 1. 00:12
 7/16 A kérdező kommentje:
a memóriámat tudom még valahogy fejleszteni?
2013. szept. 1. 00:13
 8/16 anonim ***** válasza:
Ötös válaszoló: egyetlen közigazgatási jogi előadást sem hallottam soha, ahol napi politikáról adtak volna elő. Nem arra kell fecsérelni a drága előadásidőt, hanem az elméleti jogi és tételes jogi kérdések megvilágítására.
2013. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

előttem szóló válaszadó!

Más a tapasztalatom. A tételes jog ismerete mellett, rengeteget szóba került hogy melyik változtatás és szándék mit takar. Egy egy beadandó esszét lehetetlen lett volna megírni, ha nem tudom mi történik körülöttem éppen.

Pl. Alkotmány kontra Alaptörvény..összehasonlító elemzés, az önkormányzatokat érintő változások tekintetében. Közigazgatási középszint szerepének változása napjainkban. Ilyen és ehhez hasonló témáknál nem árt ha figyeled a törvényhozást, a politikai szándékot is, mert miközben írod is módosulnak a jogszabályok. ezekre céloztam, hogy nem árt ha olvasott vagy benne. Igaz konkrétan vizsgán ezt senki sem kérte hogy tudjad a napi eseményeket, de egy gyakorlaton ciki volt amikor valamire rákérdeztek és az illetőnek fogalma sem volt semmiről.

2013. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Valaki rám is figyelne? Jelen esetben fontosabb az én segítésem, mint az egymással folytatott vita
2013. szept. 1. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!