Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen adottságokkal érdemes...

Milyen adottságokkal érdemes jogi karra jelentkezni?

Figyelt kérdés

Tehát mint fentebb is említettem, mely tulajdonságok mutatják, hogy van-e talentumom a joghoz?

Illetve mekkora fokú érdeklődés szükségeltetik a jog iránt?

Költségtérítésesre szeretnék menni, hogy ne kelljen szerződést aláírnom az állammal, de ha időközben átjelentkezem államira (jobban mondva olyan eredményt érek el, hogy átkerülök) akkor végül ugyanúgy alá kell írnom szerződést?



2013. aug. 21. 19:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező az egymással folytatott vita is rólad szól, abból is látod hogy nem látjuk egyformán a dolgokat, mert sokféle jogész létezik, és sokféle szemlélet.

Memóriádat tanulással fejlesztheted a legjobban, egyszerűen karban kell tartani az agyadat. Mivel még középiskolás vagy (gondolom) ez megoldott, erre jobb módszer nincs. Sose magolj...mindig értelmezd a dolgokat.

Próbáld majd szabatosan fogalmazni. Többire még ráérsz bőven.

2013. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szemináriumon ez elképzelhető, de nem hiszem, hogy a fiatal kolléga-jelöltben, ezt a túlzott politikai érdeklődést kéne elültetni. Akit az érdekel, legyen politológus. Inkább olvasson szakirodalmat, ha azon a szinten lesz.
2013. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, neked éppen a véleménykülönbségből kéne tanulnod (vitáról itt még szó sem volt).
2013. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

igen, megjegyzek mindent amit mondotok.. a "vitából" is tanulhatok, csak azt gondoltam, hogy már nem akartok válaszolni


de köszönöm! megfogadom mindkét tanácsot, próbálom nyomon követni a politikai híreket, de a szakirodalom felfogásától kicsit tartok, viszont mindenképp utánanézek annak is (esetleg ajánlhattok könyveket)

2013. szept. 1. 20:38
 15/16 anonim ***** válasza:
Válaszolunk, de a kérdés meglehetősen teoretikus, hiszen a "történelem és állampolgári ismeretek" tantárgyból a második fordulat csupán elvi kategória. Ámde ha oktatnák is, abban sem lenne köszönet, azaz gyakorlatilag jogi műveltség nélkül lép be mindenki az Állam-és Jogtudományi (avagy Jog-és Államtudományi) Kar kapuján.
2013. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szóval nem most kell elvárnod magadtól, hogy mindent érts. Én anno a Jogi Enciklopédiát olvastam, jó választás volt, bár a tételes jogi részei már akkor is elavultak voltak. De érdemes a 2010 körüli második kiadású Jogi Lexikonba is belenézni, vagy a Márkus Dezső-félébe.
2013. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!