Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizem, milyen...

Idén érettségizem, milyen irányban tanuljak tovább és hol? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Biológia-kémia nagyon érdekel. Orvos nem akarok lenni, nem érdekel egyáltalán.

Megfordult a fejemben a biosz-kémia szakos tanár és a vegyész is, de szeretném, ha lenne több ötlet is mellette, hogy úgy érezzem, valóban átrágtam magam a témán.


Minden válasznak nagyon örülök! :)



2013. aug. 27. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne azt mondd mit nem akarsz hanem hogy akarsz. Mondj pár dolgot, mi érdekel, mit szeretsz csinálni?

A kémia és a biosz közül mi érdekel jobban? A vegyészt említetted szóval lehet hogy a kémia. Akkor érdemes ilyen irányban elindulni, vagy nézz végig minden szakot ami kémiával kapcsolatos. (Pedagógusnak csak akkor menj ha szeretsz gyerekekkel foglalkozni és tudsz is nekik inspiráló erőt jelenteni)

Nagyon sok dolog kapcsolódik a kémiához, akár környezetmérnöki (de ehhez a szakokat kellene végignézned). Sőt lehet hogy olyan lesz a választottad ami egyáltalán nem kapcsolódik kémiához.

2013. aug. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazából mind a kettő nagyon érdekel, nem tudnám talán hirtelen rávágni, hogy melyik a favoritabb nálam. A kémiában nagyon szeretem a különleges kísérleteket, hogy elő lehet állítani dolgokat, szóval olyan szép az egész. Biológiában meg nagyon érdekel főleg az állat- és embertan (a növénytan nem a legjobb barátom), és a biokémia is még szó-szó bejön. Abban viszont az az izgalmas, hogy lehet mikroszkopizálni, egyedfelismeréses dolgok, vizet vizsgálunk, megismerjük saját magunkat és a környezetünket, meg ilyenek. Szóval mind a kettőt ugyanolyan különlegesnek tartom.

Pedagógia csak azért jött szóba, mert a gyerekekkel nincs egyáltalán problémám, mármint szeretem őket és érzem, hogy szeretném őket tanítani. Mármint érted. Nem a hideg futkos a hátamon a gondolattól, hogy "jesszus, valaki más hülye kölykét tanítsam?!". Úgyhogy úgy érzem, meg tudnék birkózni a feladattal.

Ha esetleg a kémiás szakokat vesszük előrébb, akkor milyen fajták vannak? Mert addig oké, amikre többen jelentkeztek a környezetemből, hogy környezetmérnök, élelmiszermérnök, meg ilyenek. Van esetleg más is valami, aminek értelme is lenne, hogy elvégezzem?

Hát ha nem a kémiához kapcsolódik, akkor csak a biológiás rész maradhat, mert engem nem nagyon érdekel más :')


Nagyon szépen KÖSZÖNÖM a válaszodat! :))

2013. aug. 27. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Biomérnök, vegyészmérnök, biológus, vegyész, valami egészségügyi irány, gyógyszerész. Ha biztosan nem akarsz orvos lenni.

Többi szakot ne nagyon nézd ami bioszos, kémiás mert munkanélküli leszel.

2013. szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is :)

Az egészségügyi témán belül mi jöhetne mondjuk szóba?

Amúgy nagyon sok minden nincs is szerintem, amit választhatnék biosz-kémiával. Az orvosin van sok dolog, de abban nem akarok tényleg. :|

2013. szept. 6. 00:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedig biosz-kémiával kapsz van szinte a legtöbb választási lehetőség. Mert vegyük mondjuk a fizikát. Akit elsősorban a fizika érdekel az fizikára megy, meg még van néhány lehetősége, de az biztos hogy biosz-kémia érdeklődéssel sokkal több a lehetőség.

Orvosi nem érdekel, lehet hogy azért mert rosszakat hallottál, de egy 18-20 éves ember még túl fiatal ahhoz hogy tudja hogy mi érdekli igazán. Persze aki ismeri magát, avval nem így van, de a mai oktatási rendszer sajnos nem ez alapján működik, egyáltalán nem támogatja ezt a fajta önismeretet, de már javul.

Nekem az a javaslatom hogy kezdj el kémiával kapcsolatban tanulni (ilyesmi szakon). A leírásod alapján a laborban végzett munka érdekel. Ehhez valóban jó mindkét szak, de tényleg nagyon sokféle munka van, szóval lehetne azt hogy kémiára jelentkezel és később kikristályosodik benned, hogy konkrétan hogyan tovább. (A tanári szakot ne jelöld meg).

Sőt az is lehet hogy dadusként dolgozol egyetemi éveid alatt. Ebben az esetben egyben gyerekekkel is foglalkozhatsz és pénzt is kereshetsz, sőt még tanárnak is mehetsz, de ha csak a tanárit jelölöd meg akkor kicsit kevesebb a lehetőség. Ja és nem mindegy milyen egyetemen. Nem az a legjobb ahol a legmagasabb a ponthatár. Azt jelöld meg ami vonz..

Szóval összességében én azt javaslom hogy kémiát vagy vegyész szakot jelöld meg, és ott úgyis ki fog benned kristályosodni hogy hogyan tovább.

2013. szept. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
gyógyszerész,állatorvos,fogorvos(bár ez is orvosi szak inkább),mentőtiszt? hirtelen ezek jutottak eszembe:)
2013. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!