Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy válasszak fakultációt...

Hogy válasszak fakultációt (és pályát)? Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Eredetileg az orvosi volt a cél,de nekem az túl monoton,meg mire végzek,25 leszek.2 éve jól beleástam magam a témába,ez lett a hobbim szinte,most meg az utolsó pillanatban rájövök,hogy hiába lennék képes végigcsinálni(érdekel meg megy is a biosz-kémia szuperül),rengeteg idő,mire végzek,utána meg se időm másra,se erőm,ráadásul jóformán egész nap a kórházban "ülnék".(egyik ismerősünk orvos,ő mesélte,milyen ez)


Az a fajta vagyok,aki állandóan menne,utazna meg kutatna valami után. Gondoltam rá,hogy régész leszek,de akkor meg le kell mondanom a biológiáról,azt meg azért nem szívesen teszem. A történelemhez meg csak annyit konyítok,amennyi kötelező volt,és egészen gimnáziumig gyűlöltem(ebben a 2évben persze nagyon megszerettem,de az eddigi érdeklődés hiánya miatt lehet,hogy lemaradtam,vagy nem tudom)


Viszont akkor meg kéne mellé magyar vagy valami nyelv/földrajz. Emeltezni mindenképp fogok angolból,a magyar meg eddig is jól ment,szerettem is,de nem voltam megszállottja úgy,mint a biológiának.


Igazából az a legnagyobb bajom,hogy nem tudom,mit vegyek fel faktnak. A pályaválasztás még viszonylag ráér,de erre egy hetem van. Ha felveszem a biosz-kémiát(amit eredetileg jelöltem),a régészet kizárva,a kutatók többsége laborban dolgozik,esetleg biológusként lenne még esélyem. Orvosira mehetnék tovább,de ugye ha már csak így gondolok rá,könnyel el is bukhatok a 6év alatt-oda nem elég ennyire akarni csak-szerintem. Ha a bioszt megtartom és kémia helyett a magyart veszem fel,orvos nem lehetek,maximum pszichológus,vagy dietetikus,régészet helyett meg amit lehetne választani(és érdekelne is) az a keleti nyelvek és kultúrák szak,de nem tudom,ez mennyire passzol az elképzelésemhez. Ha viszont a történelem-magyart választom,marad a régészet,de akkor sokat már nem gondolkodhatok azon,hogy hol tanuljak tovább(mert a jog meg a politika eszem ágában sincs) és a biológiát is elfelejthetem,maximum hobbiként marad,ha marad. Jegyek alapján meg bármelyik szóbajöhet,az nem mérvadó.


Még szeretném megkérdezni a tanárokat is,a szüleim azt mondták,hogy nem akarnak beleszólni,csak annyit szeretnének,hogy végezzek el egy egyetemet tisztességesen,én meg nem tudok dönteni egyenlőre. Kíváncsi vagyok a véleményekre,szerintetek melyik lenne a jó? Annyira félek,hogy iszonyatosan bánni fogom a döntésem,ha rosszul döntök. :(


2013. aug. 27. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz orvos lenni, akkor ne menj orvosira, de igazából még annyi szakterület van azon belül is, hátha valamelyik megfogna, és maradhatna a biosz. Keleti nyelvek és kultúrákkal kb. éhen halnál, ezt is számítsd bele, ne később, egyetem után bánd meg, hogy okos vagy, és "elpazaroltad" a tudásod. Én a helyedben nézegetném orvosin belül is, hogy melyik szakirány tetszik a legjobban, sok érdekes esettel találkozhatsz, főleg, ha fővárosi kórházba kerülsz. Sokat kell dolgozni, ez tény, de szerintem mindenhol ez van, és nem mindegy, mennyit keresel vele. Ezen kívül embereken segíthetsz minden nap, ami megint jó dolog.

Pszichológia sem rossz egyébként, az is érdekes, de oda nehéz bekerülni. (Nem mintha orvosira nem lenne az.)

2013. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Snowpehely válasza:

Ezt a kérdést, szóról szóra, akár én is írhattam volna, ugyanis pontosan így állok én is. Nekem ez lesz az utolsó középiskolai évem, és kb. fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek.


Gondoltál már esetleg az antropológiára? Az valamilyen szinten a két terület (orvosi és régészet) összekapcsolódása. Valamilyen szinten utazgatni is lehet vele, mondjuk attól függ, hol dolgozol.

Különben ha orvosi kutatóit végzel és mellé pl. japánt tanulsz, elvileg nagy eséllyel kapsz Japánban munkát. Végül is ez is utazás :D.

2013. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Snowpehely válasza:
Hoppá, elnézés az ismétlésért.
2013. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen,megnéztem antropológiát,de a kulturális antropológián kívül más szakot nem találtam és oda is kell legalább egy emeltet tenni(magyar-töri-földrajz vagy társadalomismeret),akkor meg megint ki kellene szórnom valamit,ami ugye nagy eséllyel a kémia és/vagy a biosz lenne.


Egyébként fel nem tudom fogni,hogy ha 50%-ban természettudományon alapul az egész(ha nem több),mi a fenéért nem fogadnak el oda egy biológia emeltet is? Mindegy.:D

A másik,hogy régészként is Japán/Kelet felé szakosodnék,csak akkor meg az a furcsa,hogy ugyanezt elérhetem a keleti nyelvek és kultúrák szakkal is szinte,oda mégsem kötelező a töri emelt(lehet magyar is).Akkor az nem ugyanaz? Vagy az már inkább csak nyelvészettel foglalkozik,nem tárgyi forrással? Teljesen belegabalyodtam.:D


Egyenlőre úgy tűnik,maradok a biosz-kémiánál,ha már nincs jobb ötletem biztosra,aztán maximum leszek biológus vagy valami hasonló kutatóorvos. Azok is mennek expedíciókra meg utaznak is elég sokat,ha minden igaz,úgyhogy meg lenne talán benne az is. Meg nem is olyan "végtelen" mint az orvosi,ha elrontanám még mindig végezhetek egy másik szakot is.Meg egyébként is majd talán okosabb leszek és eldöntöm ez alatt a 2 év alatt,hogy konkrétabban mit is akarok magammal kezdeni.(Vagyis,remélem,nem ezt fogom játszani akkor is,bár magamat ismerve...)


De azért még mindig nem nyugodt szívvel adnám be újra a jelentkezési lapot.:D

2013. aug. 30. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!