Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagy baj az, ha 16 évesen...

Nagy baj az, ha 16 évesen gőzöm sincs, semmi elképzelésem arról, hogy mégis mi szeretnék lenni, hol tanuljak majd tovább?

Figyelt kérdés
Alapból évvesztes vagyok és most szeptemberben mennék 10.-be, de ehelyett újra 9.-es leszek költözés miatt. Annyira nem bánom, mert legalább több időm van gondolkozni, és talán könnyebb lesz ez az évem, elvégre egyszer már megtanultam a 9.-es anyagot, most újra azt fogom, csak németül mindent. Remélhetőleg meglesz a német és a magyar érettségim is. Jó lenne Németországban továbbtanulni, szeretnék kint élni is, de halványlila gőzöm sincs, mi szeretnék lenni. Tényleg semmi elképzelésem. Azt se tudom, mit tanuljak majd, 2 év múlva milyen tantárgyat vegyek föl, milyen egyetemre/fősulira menjek. A velem egyidős ismerőseim mind tudják, mik akarnak majd később lenni. Csak nekem nincs róla még fogalmam se?
2013. aug. 28. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy baj. Kicsi korod óta be vagy zárva az iskola nevű dobozba, még szép, hogy nem tudod, mi érdekelhetne, hiszen még nem láttál eleget. Ne görcsölj, nézz szét a világban, meg fogod találni azt, ami vonz :)
2013. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindjárt 21 vagyok és nem tudom...
2013. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

énmeg 23 és énsem tudom. szerintem legyél bölcsész.

legalább valamivel eltöltöd az időd míg valamit kitalálsz.

meg az jó alapozásra és újabb évekre elhalasztani ezt a problémát.

2013. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem se volt ennyi idősen. nem gáz ez haver.
2013. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!