Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemes mennem? Szakközép...

Hova érdemes mennem? Szakközép/szakiskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés

Kitűnő tanuló vagyok. Szeretem a nyelveket tanulni, de azon is gondolkodtam már, hogy gyerekorvos, fogorvos legyek. Gimnáziumba lehet mennék, mert azt mondják az jobb, de az a gond, mi van, ha az Orvosi egyetemre nem vesznek fel, vagy nem is megyek egyetemre...akkor 4 év csak úgy hiába elment. Ellenben a szakközép, szakiskola, avval már dolgozatnék.. De ha megunom, nem tudom mi lesz. Meg hogy utána milyen egyetemre menjek, vagy menjek e egyáltalán.

Nézegettem az egészségügyi középiskolákat. Rátaláltam a szolnoki Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi iskolára. Na innen érdekel az egészségügy, meg az idegenforgalom is. Jó iskola? Érdemes ide mennem? Vagy gimnázium, majd egyetem? Mert nem akarom azt, hogy bejezem az egyiket.. és nem találok jó munkát magamnak, mivel egész életemben a tanultam..



2013. aug. 30. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gimi után is elmehetsz szakmát tanulni, ugyan olyan lesz, mint egy szakközepesnek. Én a helyedben gimibe mennék. Ha érdekel a biosz-kémia, és az orvosi, akkor egy biosz tagozatos. Vagy ha a nyelveket szereted, akkor kéttannyelvű.

Ne aggód túl, nem 14 évesen kell döntened a jövődről :)

2013. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp gimnáziumba menj, csak ott kaphatod meg a megfelelő oktatást, szerintem. Ha úgy döntesz a gimnázium elvégzése után, hogy mégiscsak szakmát szeretnél, akkor elmész egy OKJ képzésre, vagy valami Bsa képzésre.

Ha orvos akarsz lenni, mindenképp reál osztályba menj, olyan gimnáziumot keress.

2013. aug. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is a gimnáziumot ajánlom. A továbbtanuláshoz, és az emelt érettségihez meg főleg ez a legjobb, és persze nyelveket is tanulhatsz. Ha kéttannyelvűbe mennél, akkor is választhatsz utána reálos faktokat, bekerülhetsz bármilyen egyetemre. Ha meg nem szeretnél utána egyetemre/főiskolára menni, akkor az OKJ is jó utána, és legalább lesz egy jó érettségid, ha gimibe jársz.
2013. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én szakközepes vagyok. Én mondhatni jól jártam, szeretem a szakomat, előrehozott érettségit tettem belőle idén.

VISZONT. Elvileg megy a kavar. Tervezik, hogy szakközépből csak szak egyetemre, pl. közgazdasági szki. után ugyanolyan egyetem. + Sok szakmai gyakorlat. Én kimaradok még ebből a jóból, de menj biztosra, gimivel!

2013. szept. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!