Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek azok, akik 240-300...

Szerintetek azok, akik 240-300 ponttal kerültek be egyetemre mekkora eséllyel fogják elvégezni a szakot?

Figyelt kérdés
Nálunk önköltséges szakra 245 ponttal be lehetett kerülni. Beiratkozáson sok agyonsminkelt divatmajom volt, ezért felmerült bennem a kérdés, vajon ők meddig fognak bent maradni?
2013. aug. 31. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő. Nehéz szakokon 1%.
2013. aug. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
igen, 1%. kell a fejpénz az egyetemnek is, ezért mindenkit befogadnak, de aztán kiszórják őket. vidéken nem is kell önköltségesnek lenni, állami ponthatárok 240 körüliek.. rengeteg helyen.
2013. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakfüggő, de főleg hozzáállás függő. Lehet, hogy egy 450 ponttal bekerült nem végzi el de elvégezheti egy 290 ponttal bekerülő is.
2013. aug. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási és menedzsment szak vidéken.
2013. aug. 31. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Az azért nagyon nem egy elvégezhetetlen szak. Aki kicsit odafigyel rá, akármilyen rossz alapokkal is érkezik, elvégezheti. Van olyan aki nem tanul túl sokat középiskola során, hanem csak egyetemen kezd el tanulni (lehet jobban megtetszik neki az egész, az oktatási stílus, meg az is amiket tanulnak).
2013. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kell az egyetetemeknek a pénz.

Jó biznisz ez a felvételősdi

2013. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ! Lehet hogy simán elvégzi, egy 400 pontos meg bukdácsol.

Az egyetem hozzáállás kérdése is, nem csak hozott pontszám.

Van aki középiskolában jó tanuló volt, és pont egyetemen "hülyül" meg, mert kitárul a világ és az hogy nem ellenőrzik szülők, pedagógusok folyamatosan azt okozza hogy elbulizza az egyetemet és kibukik. Van aki középiskolában volt lázadó és pont neki nem jelent olyan sokat a hirtelen kapott szabadság és ekkorra nő be a fejel lágya, és jó eredménnyel elvégzi. Ezer féle variáció létezik. Egyetemi felvételi pont sem jelent azonos tudást, de pláne nem azonos képességet.

azt mondom ahogy aki normál vagy annál jobb képességű és tanul az fogja elvégezni, nem aki mondjuk egy középiskolában rengeteg tanulással volt jó tanuló...szóval előre nem kell senkit sem leírni..majd elő félév végére sokminden kiderül..

2013. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az egyetem hozzáállás kérdése és hogy nem lehet külsőből ítélni, viszont a beiratkozásról 4-en el is késtek, mert már kora délután inni voltak és részegen estek be. Ezenkívül beiratkozás után voltak még különböző előadások (pl. hogyan írjunk jó önéletrajzot, hogyan érdemes állásinterjún viselkedni stb), ismerkedős programok. A mellettem lévőtől kérdeztem, hogy jönnek-e ezekre a programokra, mire mondta, hogy nem, mert ők 3-4-en mennek a plázába vásárolgatni.

Szóval ezek alapján következtettem arra, hogy ők úgy vannak vele, hogy a szüleik kifizetik nekik a tandíjat és ezzel abban a hitben vannak, hogy így el is fogják végezni.

2013. szept. 1. 00:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Részegen állítottak be?

Megártott nekik a gólyatábor-

2013. szept. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Majd tanév végére kiderül minden.

Nem kell velük foglalkozni.

2013. szept. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!