Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki adjon tanácsot, szükség...

Valaki adjon tanácsot, szükségem van rá. Vélemény? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Lehet hogy kicsit szánalmas, hogy egy szinten lelki problémával ismeretlen emberekhez fordulok, de ezt látom most helyesnek. 17 éves vagyok, mindjárt itt az érettségi. Egy elég jó gimibe járok, nem vagyok kitűnő, de rossz tanuló sem. Olyan átlagos. A szüleim mindigis azt nevelték belém, hogy nekem semmi sem fog sikerülni, nincs elég eszem, stb. Ezért amíg gimibe nem kerültem nagyon önbizalomhiányos voltam és ami most van, azt is a barátaimnak köszönhetem. Van konkrét célom, hogy milyen irányba szeretnék tovább tanulni. Pszichológia az elsődleges, de a rendészeti irány is nagyon vonz. A szüleim közölték velem, hogy ha valaki akarok lenni, egyetemre kell mennem. Természetesen ebben igazuk van, a mai világban ez már szinte elengedhetetlen. Főleg hogy gimis vagyok, tehát nem tanultam szakmát. Mondták, hogy olyat válasszak, ami érdekel, mert utána az egész életemre ki fog hatni. Én ismét elmondtam nekik a terveimet (már megtettem párszor) de a reakció az volt, hogy "nem fogsz bekerülni" és "fizetősre talán van esélyed, de válassz mást". Sajnos nem érdekel más. Ezért mondtam nekik, hogy hát ha nem jön össze a fősuli/egyetem, akkor OKJ. Kb már reménykedni sem merek abban, hogy felvesznek bárhova is, mert teljesen belém lett magyarázva hogy úgysem. :/ Minden tőlem telhetőt megteszek hogy bejussak egyetemre, de az a gond, hogy nem kapok támogatást tőlük. Szinte rendszeresen rajtam vezetik le a feszültségüket. Nagyon félek ettől az évtől. Már nagyon nehezen bírom itthon, majdnem minden nap sírok, mert folyton belémkötnek sőt már a dolgaim intézésében se nagyon segítenek, szóval a barátaimra támaszkodok ezen a téren. Pénzt is nagyon ritkán kérek tőlük, hogy ne mondhassák hogy lehúzom őket és belőlük élek. Segíteni is szoktam. Félek hogyha ez így megy tovább, kb összeomlok. Lehet hogy most így nem tudtam érzékeltetni a helyzet súlyosságát, de sajnos eléggé az. :/ Mit lehet tenni? Nem akarok velük rossz viszonyban lenni, mert nagyon megkeseríti a mindennapjaimat, de már nem tudom hogyan "vágódhatnék" be náluk.
2013. szept. 2. 21:00
 1/2 anonim válasza:

A kérdés kategóriáját mondjuk nem értem, de a problémádat igen. Velem is nagyjából ez (volt) a helyzet. Nem is jelentkeztem egyetemre (most érettségiztem tavasszal), és meg is van az eredménye. A városban ahol lakom összesen nemtudom mennyi egészségügyi OKJ-s képzés indult, amiből megjelöltem párat, és EGYIKSEM INDUL. Most kaparóznék keresztféléves képzésen, de nem valószínű hogy lesz, tehát 2 verzióm van

a)elmegyek egy olyan képzésre ami soha a büdös életben nem fog érdekelni

b) itthon fogok ülni addig, ami miatt szintén hallgathatom majd a dolgokat tőlük..

Tehát mindenképp jelentkezz és mindenképp higgy magadban! Én ezerszer megbántam, hogy nem jelentkeztem most. És ne görcsölj ezen, ha felvesznek felvesznek, ha nem akkor nem. Viszont ha nem rossz tanuló voltál akkor szerintem valószínű:) Csak bízz magadban, és mindenképp a barátaidból meríts erőt, én is ezt csinálom/csináltam. Nekemis vannak rossz napjaim, de rajtam a zene segít. Próbálj olyan zenéket hallgatni, amik felvidítanak, vagy más olyan dolgot találni az életedben :)) Sok sikert, az érettségitől pedig ne félj, én rettegtem és még ittvagyok (na meg tépem a hajam, hogy meglenne bőven a pontszámom, és nem jelentkeztem...)

2013. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most a szüleiddel ne foglalkozz, arra gondolj, hogy mennyire szeretnél bekerülni és mennyire azt tanulni, amit bejelölsz. Én sem hittem magamban, tavaly, mikor felvételiztem, sőt még a barátaim is enyhén éreztették velem, hogy reményt se tápláljak az iránt, hogy sikerülni fog. ÉS SIKERÜLT! :) azóta áldom a napot, amikor bejelöltem a szakot és felvettek és stb. Ha kitartóan tanulsz, sikerülni fog. Az kétségtelen, hogy pszicho-ra igen magas a ponthatár, ahhoz kitűnőnek és nagyon erős középszintű (90-100%) érettséginek ill. kellene emelt szintű érettségi is, ami szintén bőven 5-ös legyen, meg némi pluszpont, nyelvvizsga, versenyeredmények stb. Ha még van egy éved, bőven tudsz gondolkodni, nézz körül, mi érdekelne még, vannak jó szakok nem eget verő pontokkal is:)

Én az általános iskolát végigtanultam, színötös voltam, középsuliba szintén 4,8-as átlagom volt, viszont az érettségim már nem sikerült úgy ahogy terveztem, ezért olyan 370 pontom lett kb. Más meg épp ilyen közepes tanuló volt de az érettségije jobban sikerült és ugyanott volt mint én, pedig fele annyit nem tanult. :) Meg kell próbálni, ha van egy álmod és célod, küzdeni kell érte. Ha sikerül, happy van, ha nem, akkor sem kell elkeseredni, van okj, vannak ingyenes tanfolyamok, lehet addig dolgozni és keresni egy kis pénzt, és 1 év után jelentkezni. Annyi alternatíva van... :)

2013. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!