Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » T. C.! A gyermekem óvónő...

T. C.! A gyermekem óvónő szeretne lenni, de még 100 pontja sincs összesen. Hogy lehetne elérni a 240 pontot? A középfokú érettségit kell még egyszer megcsinálnia, vagy mindenből csináljon emelt színtett?

Figyelt kérdés
Állítólag utólag csak 100 pontot lehet így maximálisan összeszedni, de neki több kell, hogyan? Van megoldás, vagy örökre búcsút mondhat az áhított szakmának? Köszönettel Mária
2013. szept. 3. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Kizárt amit leírtál, mert ha 100 pontja sincs összesen olyan nincs!!! Ugyanis ha mindig mindenből 2-es volt középiskolában, és minden érettségije 2-es a minimum eredménnyel amivel már átengedtek valakit (régebben az 20 % volt, most már 25%) én 20 %-al számoltam, akkor van kereken 100 pontja valakinek!

Megnéztétek a felvi vagy az eduline honlapon a pontszámító kalkulátort, hogy valóban hány pontja van a lányodnak?

2013. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is elképzelhetetlennek tartom, de ha tényleg csak ennyi van neki, akkor ne csináljon emeltet, az nagyon nehéz. Főleg ne mindenből, elvileg lehetséges, szerintem teljesen felesleges.
2013. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Így számolható ki a felvételi pontszám! a kérdésedet olvasva szerintem sosem számoltátok ki a jogszabály alapján.

Ha gondolod kiszámolom szívesen neked, hogy valójában óvodapedagógus szakra hány pontja van a lányodnak.

Kellenek az alábbi adatok. magyar irodalom, magyar nyelvtan, töri, matek, egy idegen nyelv, és egy választott tárgy, 3 és 4 év végi jegye, meg az érettségi jegyek, ha már akkor érettségizett amikor százalékosan is megvan az eredmény, akkor ezek a százalékos eredmények is. Illetve ha van valamilyen okj végzettsége akkor az is, vagy nyelvvizsgája akkor az is számít a pontokba.

A felvételi szempontjából kétféle számítás is létezik, mely szerint alapképzésben, egységes és osztatlan képzések esetében a diák számára legelőnyösebb pontszámítást alkalmazzák.

Tanulmányi pontok és érettségi pontok összege, plusz a többletpontok (200+200+100=500)

Érettségi pontok kétszeres, ehhez hozzáadva a többletpontokat (200+200+100=500, de! kétszer az érettségi pontok, tanulmányi pontok nélkül)

Tanulmányi pontok (max. 200 pont):

a) Összesen 100 pont szerezhető a középiskolai eredményekből, vagyis magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, idegen nyelv és egy szabadon választott természettudományos* tárgy utolsó két tanult év végi eredményének összege, majd ennek kétszerese jelenti a maximum 100 pontot a középiskolai érdemjegyekért. Tanulmányi pontok számításánál, amennyiben nem tanultál két évig egy adott tárgyat, két legalább 1 évig tanult tárgy esetén a két tárgy utolsó tanult év végi eredménye is számítható. Ha nincs eredményed természettudományos tárgyból, akkor másik, általad választott tárgyból is számítható tanulmányi pont.

2013. szept. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%

1. Menjetek a felvi.hu-ra és pontszámító kalkulátorral számoljátok ki, hogy hány pontja van. Valami azt súgja, hogy csak a pluszpontokat vettétek valamiért figyelembe.


OFF

2. Őszintén szólva én nem szeretném, ha a gyerekemre olyan óvónő vigyázna, akinek a felvételi pontok kiszámítása gondot okoz.

ON

2013. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!