Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni egy...

Van esélyem bekerülni egy színművészeti iskolába (egyetem, főiskola), ha nincs semmilyen korábbi tapasztalatom?

Figyelt kérdés
Táncolok, énekelek, de színpadi tapasztalatot csak az iskolai darabok alatt tudtam szerezni! Így van esélyem bekerülni? Vagy feleslegesen is próbálkoznék? És persze nincs semmilyen kapcsolatom sem (protekció)...

2013. szept. 3. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég necces... Nekem pl. van olyan ismerősöm, aki tv-ben és színházban is szerepel már évek óta, mégsem vették fel színművészetire..
2013. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak akkor nem tudom elképzelni, hogy egyáltalán kiket vesznek fel...
2013. szept. 4. 16:11
 3/5 anonim válasza:
78%
Hát azt fontos tudni, hogy a színművészetire általában senkit nem vesznek fel első próbálkozásra. Ha valakit mégis, az vagy különös tehetséggel rendelkezik (és már elég érett) vagy protekciós. A tingli-tangli 19 éveseknek elsőre nem sok esélyük van, még éretlennek tartják őket, hagyják, hogy tanuljanak, fejlődjenek, aztán ha visszamennek esetleg felveszik őket (3-adjára, 4-edjére általában), Csányi Sándor is harmadjára került be, most meg az ország egyik legismertebb/legelismertebb színésze. De ha nem próbálod meg elsőre, soha nem próbálhatod meg másodjára. A tánc és az ének mindenképpen előny, de ha most még van időd, ragadd meg az alkalmat arra, hogy fejlődj olyan dolgokban, amikben nincs tapasztalatod. A legjobb az lenne, ha találnál egy jó kis dráma-csoportot, de ha nem, legalább otthon gyakorolj verseket, monológokat, és RAGADJ MEG MINDEN ALKALMAT A SZEREPLÉSRE! Nem azt mondom, hogy eszeveszettül produkáld magad, de szokd meg, milyen érzés a figyelem központjában lenni, merj véleményt nyilvánítani akkor is, ha azelőtt nem mertél. Ha valamiben jó akarsz lenni, először a saját korlátaidat kell ledöntened. Egyébként meg a színészet művészet, művésznek pedig születni kell. Rengetegen tanulnak színészetet, de hiába, ha egy tapasztalatlan, ámde tehetséges ember sokkal jobb előadást nyújt. Nem próbálkoznál feleslegesen, de több esélyed van, ha tényleg keresel egy társulatot vagy legalább valakit aki segít a felkészülésben, sokat nyersz vele. Tudom, hogy eddig is sokat írtam, de azt még azért hozzáfűzném, hogy vannak olyan nagyobb előadások (mint pl.: Vámpírok Bálja), amiben folyamatos casting van. A jelenlegi főszereplő, Egyházi Géza például hobbiként tekintett a színészetre és az éneklésre, vendéglátóként dolgozott, aztán elment egy meghallgatásra és most fény derült a tehetségére. (mondjuk ő is járt az operett társulatba) Szóval akkor sincs vége a világnak, ha netán nem vesznek föl, ha gyakorolsz és elég önbizalmad van (az önbizalom NAGYON FONTOS!), látogass el egy meghallgatásra, add meg azt az esélyt magadnak, hogy azzal foglalkozz amivel szeretnél. Sok szerencsét ;)
2014. jan. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felvételin senki nem nézi majd, hogy szerepeltél-e már valahol! Ha igazán jó vagy, úgyis feltűnsz nekik, ha meg nem tetszel nekik, akkor az sem segít, hogy Hamletet játszottál valahol.
2014. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Na mi a helyzet? :) bekerultel?
2019. jan. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!