Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik irányban...

Szerintetek melyik irányban érdemesebb tanulni? Fizika vagy informatika?

Figyelt kérdés
El kellene döntenem, hogy fizika-matek vagy informatika-matek fakt-ra megyek. Nos az lenne a kérdésem, hogy inkább mérnökként vagy programozóként lehet majd elhelyezkedni? Illetve szerintetek melyiket érdemesebb választani? Fizikát túl nehéznek tartom, nagy kínkeservesen lettem csak éppen hogy ötös 9. és 10. ben szóval a fakt nekem szerintem nagy falat lenne. Informatikát valamivel könnyebbnek tartom, viszont ahogy elnéztem, több tételt kell tudni belőle.
2013. szept. 4. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem fizikával nem sok mindent lehet csinálni. Vagyis hát lehetsz tanár, de szerintem nem éri meg; csinálhatsz doktorit, meg kutatgathatsz, már ha érdekel, meg elég ügyes vagy hozzá. Mást szerintem nem is lehet csinálni.

Viszont egy jó informatikus mindig jól jön.

Ezek elég eltérő dolgok, te döntsd el hogy mi tetszene jobban.

2013. szept. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát a fizikával valamilyen mérnöki pályát képzeltem el, építész vagy gépész mérnök. Szóval szerintem azzal is lehet kezdeni valamit.
2013. szept. 4. 19:31
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Az infós szakok ma már annyira felkapottak ,hogy pár év múlva fűnek-fának infós diplomája lesz, szóval azzal nem lehet majd elhelyezkedni.

Inkább indulj fizikai irányba.

2013. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jahh, azt hittem hogy fizika bsc.
2013. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#3-asnak nincs teljesen igaza.

Az informatika felkapott, és Dunát lehet rekeszteni az OKJ-s informatikussal. DE! A diplomás informatikus munkaerőről már nem lehet ezt elmondani, azokról, akik meg jól beszélnek valamilyen nyelvet, kifejezetten nem mondható el. Nem vagyok jós, de informatikára az utolsó kis cégtől kezdve, az iskolákon, üzemeken, orvosi szférán át mindenféle vállalatokig szükség van. Digitális világban élünk, egyre inkább, informatikára mindig is szükség lesz.

Az informatikával nagyon sok helyen és sok mindent lehet csinálni. Ha fizika-informatika a vacillálás tárgya, ajánlom a mérnökinformatikát. Van fizika jellegű tárgy, ami miatt a mérnök szó szerepel a képzésben. Igaz, ez nem olyan szintű, mint a gépészeknél, de épp elég ahhoz, hogy ha olyan szakirányt akarsz választani, el tudj indulni abba az irányba (pl. robotika).

Ha megnézel valamilyen álláshirdető oldalakat, látod a valós piaci igényeket. Nagyon sok programozót, fejlesztőt keresnek a legkülönfélébb területekre.

Hajrá! ;)

2013. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az az igazság, hogy szerintem nagyobb esélyem van informatikából emelt szintű érettségit tenni, mint fizikából. Csak ha megéri fizikából a nagyobb erőfeszítést, és jobb állást kaphatok sokkal, akkor lehet megpróbálom. De ha pl. programozónak tanulok és viszonylag könnyen találhatok munkát, akkor amellett döntenék :)
2013. szept. 4. 21:08
 7/12 anonim ***** válasza:

Az informatika tudásorientált szakma.

Lehet, hogy lesz 10.000 informatikus, de ha abból 9700 nem tud megfelelni az állásinterjús tesztet, akkor jó esélyed van bekerülni.


Jó informatikusokra mindig szükség van, tucatprogramozókra már kevéssé.

2013. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy buta kérdés, de maga az 'informatikus', mit takar? mármint mi a különbség a jó informatikus és a tucat programozó között?
2013. szept. 4. 22:12
 9/12 anonim ***** válasza:

Informatika/programozás az egy olyan terület, hogy hiába van diplomád, még nem feltétlen kapsz állást.


Elmész egy interjúra, lesz ott egy gépes vagy papíros teszt. Ha jól megoldod, felvesznek, ha nem, nem.


Jó programozó pedig olyan, akinek egyrészt jók a matematikai/logikai képességei, képes gyorsan átlátni problémákat, és megalkotni rá a megoldást először fejben, majd programokódban.

Valamint nem csak elvégzi az egyetemet, hanem mellette rengetegen gyakorol, fórumokat olvas, és fejleszti magát.


A programozást mindig egy "álommunkának" tekintik, ahol a hatalmas fizetés a semmiből jön. De ehhez folyamatosan kell fejlesztened a tudásodat, tulajdonképp ennek kell lennie a hobbidnak. Az álomfizetések mögött mindig rengeteg munka van.

2013. szept. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen. :) A a saját magát való fejlesztésen azt érted, hogy pl. legyen tisztában az ember az újonnan kijövő hardverekről, programokról stb? Mert követni szoktam ezeket prohardver-en pl. Viszont ha nem erre gondoltál, akkor bocs. :)
2013. szept. 5. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!