Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv. Van értelme az OKJ...

Pbiker kérdése:

Üdv. Van értelme az OKJ logisztikai ügyintézőnek?

Figyelt kérdés

Mindent hallok róla, jót is rosszat is. Angolt-spanyolt felsőfokon beszélem, sajnos csak egy bölcsész végzettségem van, idegennyelvi. Amerikában dolgoztam már adminisztrátorként többször is, logisztikai területen: konyhai beszerzés és szállítmányozás.

A portugál tudásom is fejlődik. B jogsi van

24f



2013. szept. 10. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Még egy bölcsész, aki a diploma után az okj-val szemezget :D sajnos én is csak most döbbentem rá, mennyire igazak voltak a beszólások, hogy a bölcsészdiploma semmit sem ér :/

Ne haragudj, hogy a kérdésre nem válaszoltam, de ez engem is érdekelne. Elvileg most alakítják át az okj rendszert, és ezentúl sokkal drágább lesz...

2013. szept. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem nincs bajom a bölcsészdiplomámmal, mert nyelvi szakos, angol fordítós. Most csinálom a hivatásos tolmács-fordító képzést, majd az angolhoz hozzádobom a spanyolt is az angol-spanyol konferenciatolmács képzéshez.

Egyszerűen több lábon kell állni.


Egy hr-es tegnap azt mondta, hogy keresett szakma, de CSAK nyelvek ismeretével.

2013. szept. 12. 07:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Jaj értem :) akkor neked nem sok szükséged lenne erre a szakmára, de abban igazad van, minél több dologhoz értesz, annál több állásajánlatot kapsz. Sok sikert a továbbiakhoz!
2013. szept. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha beszélsz spanyolul, akkor nem okoznak gondot az új latin nyelvek. trianon által kerültem a határ túloldalára, román-magyar anyanyelvű vagyok. mint román anyanyelvű ember, nekem sem okoznak gondot az új latin nyelvek, beszélek franciául, olaszul, spanyolul, portugálul. romanisztikát végeztem román-francia szakirányon. ha beszélsz több nyelvet, van értelme a logisztikának. ha elfogadsz egy tanácsot, spanyol után az olaszt kezd, rengeteg az átfedés benne, ha tovább akarsz menni akkor utánna román-portugál-francia, ebben a sorrendben tedd.
2013. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a reakciót. A képzést elkezdem. Abban gondolkodom, hogy a németemet is feltornázom legalább egy gyenge közepes szintre, anno érettségiztem belőle 6 éve. Fel kéne frissíteni csak.

Igen, máshol is ezt mondták, hogy CSAK nyelvek ismeretével van értelme belevágni. És kb. egy nem elég, 2 a minimum, de a 3 sem ritka. Szép napot!

2013. szept. 18. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!