Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a jobb választás:...

Melyik lenne a jobb választás: egyetem/főiskola, vagy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős, és fogalmam sincs hogyan, merre tovább. Az egyetem nagyon drága, és nem tudom hogy megérné-e, hogy annyi pénzt beleölök, és ha utána nem tudok abba a szakmába elhelyezkedni, amit tanultam? Akkor mi van? Az OKJ-sal meg úgy vagyok, amit hallottam róla, hogy nem sokat ér, nagyon nagyon laza (legalábbis ahova tesóm jár). Ki mit javasol? És az államilag finanszírozotthoz mennyi pont kell?
2013. szept. 11. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát igen...ugyan ebben a helyzetben vagyok... de én sem tudom, mi lesz. Abból indulok ki, hogy amennyit középsuliban kell tanulni, ugyan annyit biztos kellesz egyetemen is, emellett meg nem tudnék eleget dolgozni. Valamennyit igen, de nem eleget. Aztán ha hitelekből végzem el, vagy halasztok, hogy összeszedjem rá a pénzt, még akkor is időigényes, kb 4-5 éves egy képzés, halasztással meg munkával még lehet több, de addig is fent kell tartanod magad valamiből, meg ameddig nem találsz munkát, ami ki tudja, mikor lesz. OKJ-ből is vannak különbözőek, szerintem nem mindegyik laza, pl van, ahová ugyan úgy be kell járnod mint középiskolában, és komolyan is veszik. Ennek szerintem annyi az előnye, (mert ugye rendes órák mellett és kötelező bejárás mellet megint csak nem tudsz annyit dolgozni, hogy önálló legyél a tanulmányaid alatt) hogy 2-3 év után már kezdhetsz dolgozni, ha találsz munkát, míg ez egy egyetem mellett majdnem kétszer ennyi ideig húzódik. Na de van még valami... ebben a részében már egyáltalán nem vagyok otthon, de valami lehet abban, hogy okj-vel keresel havi 100.000 körül. Diplomával meg ennél kicsivel többet. Tényleg nehéz dönteni.
2013. szept. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Manapság már a zabhegyezéshez is diplomát kérnek! Javaslom, hogy tegyetek úgy, mintha most keresnétek munkát. Nézelődjetek egy kicsit állásközvetítő honlapokon. Válasszatok néhány szimpi munkakört és nézzétek meg, mit kérnek hozzá. Hidegburkoláshoz,villanyszereléshez, esztergáláshoz, műköröm-építéshez és targoncavezetéshez nem fognak diplomát kérni. De pl. hiába létezik okj-s ilyen-olyan honlapszerkesztő vagy grafikus képzés, még a diplomások is alig tudnak elhelyezkedni.
2014. ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!