Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennek lehet -e következménye?

Ennek lehet -e következménye?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy fontos kérdésem lenne. Az a helyzet, hogy kaptam egy álláslehetőséget külföldön, de bejelentkeztem aktiv félévre az egyetemen. Annak, ha most nem végzem el ezt a félévet milyen következménye lehet? Azt tudom, hogy akkor egy államilag finanszirozott félévem ugrott, de ezen kivül van valami? Valószinüleg később folytatnám a tanulmányaimat. Előre is köszi! (Elnézést kérek a rövid "i" betűkért, de nincs hosszú i a billenytűzeten.)
2013. szept. 13. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Megszűnik a jogviszonyod valószínűleg, vagy ha nem, akkor lesz egy csomó elmaradt tárgyad.

Én a helyedben bemennék, és megkérdezném, van-e lehetőség visszapassziváltatni a félévet.

2013. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valahogy passziváltatnod kéne (a félévet)
2013. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már felvetted a tárgyakat, akkor szerintem csak kérvénnyel tudod kérvényezni, hogy tegyék a félévet passzívra, különben meghúznak majd mindenből.

vagy kérj "felmentést". Nem tudom.

Kérdezd meg a Tanulmányi Hivatalban

2013. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy meghúznak mindenből, de azon kivül valami komolyabb következménye lehet? Vagy csak olyan mintha alapból megbuktam volna mindenből és ismételnem kell?!
2013. szept. 13. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz az órákra bejárni, akkor levizsgázni sem nagyon tudsz. Vagy le tudsz, de nem biztos, hogy jó átlagod lesz. Mondjukha haza tudsz jönni egyáltalán vizsgázni. Azért kéne minél előbb valami kérvényt írnod, hogy tegyék lehetővé, hogy passziváltasd ezt a félévet, annak ellenére, hogy aktívvá lett téve.
2013. szept. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hányadikos vagy?

Vagy kérd át magad levelezős képzésre (ha már megvan mondjuk két lezárt féléved).

2013. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a gyors válaszokat. Utána járok akkor ennek a passziváltatásnak, bár szerintem ilyen nem lehetséges :(.
2013. szept. 13. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!