Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bács kiskun megyében melyik...

Bács kiskun megyében melyik fősulira és melyik karra bejutni a legkönnyebb? Mindegy milyen kar! Irajtok minél több infokat a sulikrol, pl TPF EJT. Milyenek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem megbántani akarlak, de ha csak azért akarsz főiskolára, egyetemre menni, mert az "menő", vagy mert addig sem kell dolgozni, ne menj! Így is túlképzés van nagyon sok szakon, minden évben többen szereznek diplomát, mint amennyit a munkaerőpiac fel tud venni. Éppen ezért nagy a verseny (és ebből általában nem a nevenincs főiskolák friss diplomásai kerülnek ki győztesen). Tehát ha az a lényeg, hogy könnyű legyen bejutni, és elvégezni, akkor felejtsd el! Inkább tanulj szakmát, menj OKJ-s képzésre! Ugyanis ezekből pont hogy hiány van.
2009. nov. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Akkor most olvasd el légyszives mégegyszer a kérdést, mert szerintem nem arra válaszoltál.:S
2009. nov. 4. 19:08
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja, rákerestem google-ön a TPF-re, mivel még sosem hallottam a nevét, az hiszem nem véletlenül, ez is egy a nevenincs iskolák közül... Az EJTre pedig nem adott ki találatot, szóval....
2009. nov. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Majd ha azt kérdezem, hogy ha menő akarok lenni, menjek -e főiskolára, akkor gyere válaszolni. Kössz.
2009. nov. 4. 19:17
 5/18 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nekem se.:S A TPF a Tomori Pál Főiskola Kalocsán.
2009. nov. 4. 19:18
 6/18 A kérdező kommentje:
Bocsika! :) Elirtam, most nézem.EJF.Eötvös József Főiskola, Baja
2009. nov. 4. 19:19
 7/18 anonim ***** válasza:
Én másik válaszoló vagyok. Miért muszáj Bács megyében maradnod? Én Kecskemétről járok Szegedre, az a diploma talán ér valamit, bár ebben sem vagyok biztos.
2009. nov. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Bács megyében van a Kecskeméti főiskola (legjobb benne a GAMF, de ez nehezebb is)

Baján az Eötvös József Főiskola, ez tanítóképző és van műszaki része

Kalocsán a Tomori Pál főiskola van, ez pénzügyi, vagy valami ilyesmi.

Vannak nehezebb és könnyebb szakok, de ha pl a könnyűre akarsz bekerülni (óvodapedagógus (óvónő) vagy tanító, vagy bankos akármi) jobban jársz, ha inkább egy erősebb egyetemen végzed, ugyanazt adja, de mégis többre mész azzal. Szegedi egyeteme, Pécsi egyetem vagy ELTE, jelentkezz oda, ott is vannak könnyű szakok.

2009. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszi de nekem szeged sajna messze lenne...:(
2009. nov. 19. 12:53
 10/18 anonim ***** válasza:

Kecskeméti Főiskolára nem nehéz bejutni!

Van még egy a közelben, a Tessedik Sámuel főiskola, Szarvason van, oda is elég könnyen be lehet kerülni.

Az EJF állítólag nem rossz és a KF-en is vannak egész jó szakok.

2009. nov. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!