Hova tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni. Még mindig nem tudom, melyik egyetemre menjek, pedig már itt az ideje eldönteni. Eddig a biomérnökin/környezetmérnökin gondolkodtam (BME), de őszintén szólva nem tudom mit lehet ezekkel dolgozni.

Amikből jó vagyok/szeretem: matek, biosz. Eléggé reál beállítottságú vagyok, szeretem a fekete-fehér, konkrét dolgokat. Bármilyen ötletet szívesen fogadok :) 18L



2013. szept. 15. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A környezetmérnöki büfészak. Ha nem hiszed el, akkor tapasztalni fogod, ezt garantálom.


A biomérnöki jó szak. :)


Ne kizárólag tantárgyak alapján dönts.

Mi érdekel?

2013. szept. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. Röhej, hogy egyáltalán egyetemi képzésnek nevezik a környezetmérnökit és társait.


A biomérnökivel aránylag könnyen el tudsz helyezkedni és a fizetés is elég jó!

2013. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

És azt megkérdezhetném, hogy biomérnökivel milyen fajta munkákat lehet végezni?

1.: érdekel a környezetvédelem, az állatok viselkedése. Etológián is gondolkodtam (ELTE biosszal), de azzal úgy hallottam nem nagyon lehet jó munkát találni. Erről van valakinek bármilyen tapasztalata?

2013. szept. 16. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:

2.! Én értem, miért nevezik egyetemi képzésnek...

Megfelel az "egyetemi képzés" kifejezés feltételeinek:

- Túl elméleties oktatás, bemagolod, hogyan kell például talajszelvényt csinálni, de életedben nem látsz olyat

- Túl sok tölteléktárgy, amiket persze a kar komolyabban vesz, mint a szakmai tárgyakat.

Ezek alapján a környezetmérnöki tipikus egyetemi képzés. :D



Kérdező:

Biomérnök tudtommal tud szennyvíztisztítót tervezni, üzemeltetni, ott felügyelni.

Egyéb területeken mindenféle méréseket végez és tervez is, hogyan lehet a problémákat megoldani. Környezetbarát anyagokat stb-t tervez.

Ezek egy részét Educatio-n mondta egy BME-s prof, más részét szennyvíztisztítóban mondták.

Ja, és ha képzés alatt meggondolod magad, ezzel a végzettséggel vár a gyógyszeripar, az élelmiszeripar, a minőségirányítás meg még talán más is.

2013. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!