Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak tovább? Több lent!

Mit tanuljak tovább? Több lent!

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, ezért lenne nagyon fontos eldöntenem, hogy mit is tanuljak a későbbiekben. Nagyon szeretek rajzolni (ez sokak szerint jól is megy), szeretem az idegennyelveket, divatot, kultúrát, művészetet. Mégis fogalmam sincs, hogy mi lehetne az a szak, amin érdemes lenne tovább tanulni. Természetesen olyat szeretnék, amivel később lehetőségem lenne elhelyezkedni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 13. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól állsz a matekkal és fizikával, akkor ajánlom az építészmérnöki/építőmérnöki pályát. Főleg, ha szereted az idegennyelveket, akkor méginkább ajánlom, hisz külföldön ezekben nagyobb a lehetőség(mint mindenben).
2013. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves elözö, azt hiszem a "ha" utáni feltevés nem helytálló...


DE talán mégis van olyan mérnöki jellegü szak, ahol föleg grafikai kézség kell...?

Persze a bachelor után még eldöntheted, milyen Masterre mész.

Egy gazdagabb országban mehetnél müvészeti, vagy akár egy 'iparibb' irányba (grafikdizájner), de nem tudom, hogy magyarországon ezzel meg lehet-e élni.

Az idegen nyelvekre mindenképpen érdemes minél fiatalabb korban ráhajtanod, angolul mindenképpen folyékonyan tudjál! Bár egyedül nyelvtudással talán csak néhány helyen lehet elhelyezkedni (Pl. Telefonos ügyfélszolgálat, ami ugye egy ideig elmegy, de karriernek kevés).

Ha van rá energiád, angol mellett kínait v japánt, esetleg más 'exotikus' nyelvet is megpróbálhatsz, a Szinológusok/japanológusok meg tudják mondani, milyen nehéz állást találniuk. Nehány nyelvnél biztos nagyobb a kereselet mint a kínálat

(hm, mostanra viszonylag sok második generációs kis kínai-magyar lehet az országban).

2013. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Az este folyamán nézegettem szakokat, és a BME-n találtam ipari termék- és formatervezőt, valamint a MOME-n formatervezés szakot. Ezeknek a leírása nagyon tetszik.

Ezekről esetleg tudnátok valamit mondani?

2013. szept. 14. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami a műszakin van az inkább mérnöki irány, míg a momes az művészetis. :)
2013. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok


Egy konkrét X szakra inkább ugy kapsz infot, ha külön kérdést irsz ki rá.

Abból amit írtál ugy érzem, egy kérdés, mennyi matek-szgép kell mérnök szakokra, amennyiben az neked nem megy(de mindenképpen hasznos ilyeneket tanulni). Kben egy-két elöadásra be is mehetsz, megnézni, beszélgetni, ha van rá idöd (orarend az interneten lesz... valahol, illetve rá lehet kérdezni).

2013. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek! Úgy tűnik a választásom hamarosan kialakul, de mostmár úgy tűnik, hogy mindenképpen ebbe az irányba szeretnék elindulni!:)
2013. szept. 16. 18:37
 7/7 anonim válasza:
A moméra azért több kell, mint hogy szeretsz rajzolni :)
2013. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!