Nagyon rossz a tanulási módszerem! Kérlek mondjatok bevált/hasznos technikákat . Ti hogy szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

Ha pl egy angol szót kell megtanulnom akkor kb 60x mondom el hangosan úgyhogy nézem a szöveget és utána még 10x úgy hogy fejből mondom el .Csakhogy nagyon sokat kell tanulnom és emiatt volt ,hogy nem aludtam egész éjszaka és csak tanultam . Próbáltam valahogy máshogy tanulni de úgyérzem,hogy azzal nem tudom

mmegtanulni



2013. szept. 18. 17:52
 1/2 anonim válasza:
Rengeteg személyreszabott tanulási mód létezik. Neked kell kipróbálgatni, hogy rájöjj, melyik válik be leginkább. Én úgy tanulok, hogy a fontos dolgokat kiírom. Ha leírom, meg is jegyzem, és van emlékeztetőm is, ha elfelejteném. Van, aki sétálva tanul. Készíthetsz plakátokat is, cédulázz. Fontos, hogy jól beosszad az idődet: minden nap egy kicsit, a gyakori ismétlés talán a legjobb módszer- csak én nem tudom rávenni magam.
2013. szept. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ha nem tudok valamit megjegyezni, valamilyen vicces dologhoz kötöm, szójátékkal pl., vagy elképzelek vele egy vicces jelenetet.


Van egy nagyon jó módszer bármilyenfajta tanuláshoz, az a neve, hogy elmetérkép, youtubeon itt van róla egy videó:

http://www.youtube.com/watch?v=6U1s6JzxMjM


Hosszabb anyag tanulásánál ami előveszel egy üres nagy (A4-es vagy A3-as)lapot, középre felírod a témát, ahogy itt a képen, és szépen felbontod a lényegesebb részekre, és azokat tovább, és színes tollakkal, ceruzával, rajzolva rögzíted le a papírra (így már magát a tanulás folyamatát is sokkal jobban lehet élvezni). Ennek előnye, hogy sokkal sokkal könnyebben és rövidebb idő alatt ragadnak meg a fejedben a dolgok. Amúgy minél több érzékszervhez kötsz egy adott tanulnivalót, annál jobban megragad. Itt pl képeket társítasz hozzá a rajzolással, de be lehet vonni a tanulásba mást is.


Fontos, hogy nem azonos időközönkénti ismétléssel rögzülnek a dolgok az agyban, hanem egyre növekvőnként, tehát pl. ha ma megtanulsz valamit, ahhoz, hogy a hosszútávú memóriádban rögzüljön, nem elég a következő két hétben minden nap ismételgetni, sőt azt is mondhatnám fölösleges.


Ismételd át helyette 24, majd 48 órán belül, majd 1 héten, ezután pedig egy hónapon belül 1-1 alkalommal minden esetben. Ez persze nyilván csak akkor célszerű, ha nem akarod elfelejteni hosszabb távon, és nem csak a holnapi vizsgára kell.


Segít az is, ha este tanulsz, és alszol rá egyet, majd másnap reggel kérdezed csak magadtól vissza, nekem pl. így sokkal jobban eszembe jut minden.


Nyelvtanuláshoz van egy jó anyagom, írj priviben, és szívesen megosztom veled.

2013. szept. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!