Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Türelmetlenség, rossz kedv,...

Türelmetlenség, rossz kedv, ingerültség ellen / kezelésére milyen bevált módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10,5 hónapos. Nagyon jó baba (mindig is az volt). Csak VELEM van a baj!!! Nincs hozzá türelmem, nincs kedvem vele játszani, nem szeretek játszótérre menni stb! Nagyon magam alatt vagyok, csak "túl élem" a napjainkat. Akkor oldódik a bennem halmozódó feszültség, ha végre elaludt és csönd van kicsit. Lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem foglalkozok vele eleget!

Mit tegyek, hogy kilábaljak erről a mélypontról??? Van valami "csoda gyógyszer"???

(Még szoptatom a kisfiamat. Néha iszok nyugtató teát, de nem igazán segít. )


2011. jún. 1. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Magne b6!!! Biztos láttad már a reklámot, amikor az anya rákiabál a gyerekére a lecke miatt... Biztos csak egy kis feszültség a mindennapi rutin miatt!!! Én nem vagyok még babás, de ha feszült vagyok, vagy pánikrohamom van, mindig segít, tudom ajánlani!!!
2011. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szedek Magne B6-ot is (és egyéb más vitamint is, és sportolok is rendszeresen), de ennek sem igazán érzem jótékony hatását )-:!

Azért köszi a tippet!

2011. jún. 1. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
mintha magamat olvasnám. már lassan 2 éves és sokat javult a helyzet. merre laktok?
2011. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

dettó, 1 éves múlt a fiam, most fektettem le, most lenne időm összeszedni a szétdobált játékokat, mosni, elpakolni a konyhában, de ilyenkor leeresztek, muszáj kifújni magam, játszótér (nemszeretem), főzés (közben tekergeti a gombokat, nyomkod, nyitogatja a hűtőt, borogatja a macska tálját...)

után...

Pontosan így vagyok, mint te, csütörtökre szabad estét kértem és elmegyek sörözni, ezt tudom tenni, szeretnék kicsit távol lenni egy estére itthontól, kicsit kiszellőztetni a fejem.

2011. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyasmit elfoglaltságot kellene találnod, amiben örömödet leled. Így fel tudnál frissülni néha. Nekem is pont tegnap volt ilyenem, pedig már hosszú ideje nem volt. Négy gyerekem van, kettő itthon velem. Néha kemény, főleg, ha más is frusztrál. Olyasmit kell találnod, amit már alig vársz, hogy csinálhasd. Én pl. Agatha Christie könyveket gyűjtök és olvasok. A játszótér nektek még nem igazán való, de néha kimozdulhatnátok valami izgalmasabb helyre. Múzeumba, erdőbe, vadasparkba, plázába, amihez neked kedved van. Az is jó lenne, ha összejönnél egy hasonló helyzetű anyukával a közelből, de ez szerencse kérdése is.
2011. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én most kezdtem el szedni az actival multivitaminját és pörgök tőle :)


citrom fű tea meg nagyon jól nyugtata


de én is valami hobbyt javasolnék, ami kikapcsol

2011. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is már lassan 2 éve vagyok itthon, és nekem is vannak néha ilyen érzéseim, gondolataim, de aztán összekapom magam. Nincs a környékeden más kisbabás anyuka, akivel összejöhetnétek néha?
2011. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csajok! Detto! :))

Csak én ikrekkel vagyok.

A főzés közben gombtekergetés, tálborogatásos, válaszon elmosolyodtam, mintha itt lenne nálunk.:)

Magne b6, és a nagymama ha elviszi őket egy-két órára sokat segít.:)

2011. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Jó tudni, hogy más is érez így....! Túl jutottam a "holtponton"! Elmentem fodrászhoz, amitől máris jobb kedvem lett (-:! Próbálok pozitívan hozzá állni a dolgokhoz!

Köszi mindenkinek a biztatást! Sokat segített!

Én is kitartást kívánok minden sorstársamnak! (De később csak még nehezebb lesz! Igaz a mondás: Kis gyerek kis "gond", nagy gyerek nagy "gond"!)

2011. jún. 3. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!