Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha mindkettőre van lehetőségem...

Ha mindkettőre van lehetőségem, akkor szerintetek olasz vagy magyar egyetem? (romanisztika szakirány)

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 21:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Manapság minden büfészaknak van titulálva, ami a bölcsész karon van."


Legyetek nyugodtak, nemcsak azok. Én közigre jártam, mégis büfészakosoztak. Folyton azt hallgattam, hogy nem lesz munkám, (szintén) csak a mekiben. Lett munkám, míg a vagdalkozó "okos" mérnököknél, a diplomázottak közül is van, aki benzinkutas, és van aki zumbaoktató lett.

Nemcsak ettől függ, hanem millió dologtól. Szokj hozzá, de nem szabad a szívedre venni, és semmiképp ne tántorítson el.

2013. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valóban, manapság már aki nem mérnök, orvos, vagy olyan ami hiányszakma és itthon is keresik őket ezerrel, az büfészakosnak számít...

Egyrészt értem én hogy ezeket a szakokat rohadt nehéz elvégezni (én biztosan nem tudnám legalábbis), de abban sem vagyok biztos hogy ez fordítva annyira működne...

A világ sokszínű, és éppen ettől jó, a boltba is kellenek eladók, különben nem tudnád megvenni azt amit szeretnél, kellenek villanyszerelők, mert nem mindenki ezermester, hogy magától megoldja ha olyan a probléma, és ugyanígy kellenek tanárok, akik tanítottak téged meg majd a leendő gyerekedet, gazdasághoz értő szakemberek, jogászok, médiások, stb...


Ami a lényeg, egy diploma ma már önmagában kevés, ahhoz még társulnak egyéb kompetenciák is, van akinek többet kell ezért tennie (jobban ki kell tűnnie), van akinek kevésbé...

A büfészak viszont így értelmét veszti, mindenkinek annyit ér a diplomája, amennyit kihoz belőle, van aki többet, van aki kevesebbet...

2014. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!