Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a Debreceni...

Mi a véleményetek a Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Főleg a kéttannyelvű tagozatok érdekelnek.

2013. szept. 19. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen felújították!

Igen, vannak két tannyelvű tagozatok...

De előbb tanuld meg a magyart!

2013. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! Én most vagyok nulladikos a kéttannyelvűn.

Nagyon kedvesek a tanárok és maga a hangulat is nagyon jó. Elképesztő, hogy alig három hét alatt mennyi mindent tudunk. Csak ajánlani tudom! :D

2013. szept. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: nagyon szépen köszönöm a választ, de nem értem, miért kell belekötni abba, hogy kihagytam egy szóközt. de ha már a kötekedésnél járunk, ha nem tudnék magyarul, nem jutottam volna el országos helyesíró versenyre és nem végeztem volna kicsivel a középmezőny előtt.:)
2013. szept. 22. 20:57
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki gondolkodik még azon, hogy ide adja be a jelentkezését, akkor én is csak ajánlani tudom!

Már lassan fél éve járok a Fazekasba, de sosem gondoltam volna, hogy ennyire jól fogom magam érezni ott.


Tanítás szempontjából a legjobb, tehát egyetértek a második válaszolóval, már három hét alatt annyit meg lehetett tanulni, amennyit tényleg nem gondoltam volna. Ehhez viszont rengeteg tanulásra van szükség, naponta 2-3 órát mindenképpen igénybe vesz. A spanyolt kicsit gyorsabb tempóban tanuljuk, mint a franciások a franciát, de első órától kezdve hajtunk. Az eleje nagyon nehéz, tényleg, bele kell szokni, de attól, hogy rengeteget kellett tanulni, a tanulástól nem ment el a kedvem, sőt! A tanárok borzasztó kedvesek, nyilván szigorúak, de ha megadjuk a kellő tiszteletet és készülünk, kenyérre lehet őket kenni. Nem csak mint tanár, mint ember is nagyon szimpatikus nekem az összes tanár, nincs olyan, akivel probléma lenne.


Ami az osztályomat illeti, eleinte nagyon féltem, hogy tele lesz nagyképű, protekciós emberekkel, akik elnyomják a többieket, és hogy nem lesz meg az a légkör, mint a régi osztályomban. Szerencsére kellemesen csalódtam. Nyilván nem vagyunk tökéletesek, mindenkiben van hiba, de ilyen csapatszellemet és egy ilyen összetartó osztályt sehol nem találnék máshol. Azzal, hogy mindenki értelmes, pillanatok alatt megértjük egymást, a versenyeken a legjobbat hozzuk ki magunkból, és ha csak úgy kitaláljuk, hogy 'lepjünk már meg valakit', akkor azt megcsináljuk, tehát dalt írunk, tortát sütünk és ezt még sosem tapasztaltam sehol. Ezt át kell élni, és egy fazekasos osztállyal át is lehet.


Az iskolai élet: egyszerűen imádom, tehát itt nincs olyan, hogy a nagy piszkálja a kicsit, mindenki kedves, a hangulat nagyon jó, a mikulásbuli, a nyelvi napok és különböző rendezvények nagyon feldobják az unalmas hétköznapokat,nem gondoltam volna, hogy ennyire más lesz az általános iskolától - természetesen a gimnázium teljesen más, sokkal jobb, mint az általános iskola, szinte minden szempontból.


Aki ide szeretne jelentkezni,annak tényleg csak ajánlani tudom,nekem nagyon szimpatikus az egész, és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.:)

2015. jan. 1. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!