Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is van ez a 12 félév...

Hogy is van ez a 12 félév államilag támogatott felsőoktatás dolog?

Figyelt kérdés
Most hallottam erről a dologról,és kicsit zavaros ez nekem.Három éve végeztem a szakközépben és nem vagyok olyan helyzetben hogy fizetős egyetemre járjak,és az érettségim is közepesre sikeredett ezért abban se bízhattam...bár őszintén nem is akartam tovább tanulni elmentem dolgozni.De mostmár tudom mi érdekel és nagyon szeretnék főiskolára menni.Hogy is lehet ezt megoldani??
2013. szept. 27. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont úgy, ahogy 18 évesen is tehetted volna: jelentkezel februárig a következő évre. Választhatsz, hogy az érettségi eredményedet nézzék, vagy elmész felvételizni.


Ha eléred az állami képzés ponthatárát, akkor az állam fizeti helyetted a tanulmányaidat (maximum 6 évig).

2013. szept. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A ponthatár képzésenként változik? Ugyanolyan végülis egy felvételi mint a középiskolába? Bocs de nem vagyok képben ezzel soha nem érdekelt eddig :(
2013. szept. 27. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, képzésenként változik. A ponthatár úgy számítódik, hogy egy szakra van pl. 50 hely, így az 50 legmagasabb pontot elérőt veszik fel. A 50. helyezett pontszámát hívjuk ponthatárnak.
2013. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!