Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Teljesen tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy két szakma közül melyik mellett döntsek, és a legnagyobb probléma az, hogy ezek tulajdonképpen egymás ellentétei. Úgy gondolom, hogy a világon a legcsodálatosabb dolog állatokkal és gyerekekkel foglalkozni, ezért vonz az állatorvosi és a tanári pálya, de fogalmam sincs, melyiket válasszam. Szerintetek? Melyiket és miért? El kéne döntenem, lehetőleg minél gyorsabban, mert nem is olyan sokára le kell adni a jelentkezéseket a középiskolákba, és ebből a szempontból sem mindegy, hogy állatorvosnak, vagy magyartanárnak készülök, mert az előbbihez reál, az utóbbihoz humán tagozatos gimnáziumi osztályt kell megjelölni. Most éppen ott tartok, hogy állatorvos szívesebben lennék, ha ezen a vonalon indulnék el, és természettudományi osztályba járnék, akkor, ha esetleg meggondolnám magam, még mindenféle probléma nélkül lehetek magyartanár, vagy származna valamilyen hátrányom (abból, hogy addig reál tárgyakat tanultam emelt óraszámban, nem magyart)

Illetve, azt tudom, hogy, ha állatorvos szeretnék lenni, akkor a SZIE-ÁOTK-ra kell mennem, de hogyan válhat belőlem magyartanár, melyik egyetemre érdemes menni?

Köszönöm a válaszokat:)

13/L



2013. szept. 28. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondold át logikusan, hogy melyik pályán tudnád magad elképzelni hosszú távon. Én a helyedben reál tagozatra mennék, mert manapság a reál szakokon jobban lehet érvényesülni.

De 13 évesen ne a felsőoktatáson járjon az eszed:D 5 év alatt sok minden megváltozhat.

2013. szept. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy még messze van, és még sok minden változhat, de jó lenne már most eldöntenem, mit is szeretnék:) Az utolsó kérdést meg csak azért tettem fel, mert érdekel, még nem tudom, hogyan lehet valaki tanár.
2013. szept. 28. 18:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Tanárnak nyugodtan mehetsz, ha reál szakot is végeztél. Én is reál szakon jártam, de az osztálytársaim 90%-a nem a reál irányában folytatta az egyetemen.
2013. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hm...tanár...a gyerekek túl elevenek, kevés a fizetés, idegtépő...állandó továbbtanulás...csak a legvégső estben választanám. Én is megbántam, hogy nem hallgattam a szüleimre...ha most választhatnék, nem ezt a pályát választanám.
2013. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megélhetés szempontjából én az állatorvosit választanám. A tanári fizetések siralmasak, nem becsülik meg őket és ezek mellé baromi, de baromi sok munka jár, amivel alapvetően nem lenne baj, ha meglátszana a tanárokhoz való hozzáállásban és a fizetésükben - pedig egy jó tanár aranyat ér, de ha élni is szeretnél a jövőbeni családoddal, akkor szerintem állatorvosi.
2013. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Doruss ***** válasza:

Én a helyedben a reál tagozatot választanám. Mégpedig azért, mert (saját tapasztalatom alapján) ha ott útközben meggondolod magadat, még mindig könnyebb pluszban magadtól rátanulni a magyarra, mint a reál tárgyakra, illetve mikor fakultációt választasz (ez utolsó két évben van), magyart is fölvehetsz. Ez persze igaz fordítva is, viszont a nem tagozatos, humános stb. diákoknak sokkal nehezebb a kémiát/bioszt/fizikát stb. fakultáción megtanulni, mert akkor is és előtte is kevés óraszámban megy. De lehetsz reál tárgy tanára is.

Egyébként nem kell erre még annyira ráparázni, semmi baj, ha közben meggondolod magad, ez nem vérre megy :D

Próbáld meg elképzelni magad felnőttként hétköznap, hogy élnél szívesebben: ha minden nap egy iskolába kellene bejárnod tanítani, vagy ha egy állatorvosi rendelőbe. (megjegyzem, itt általánosítottam, mert természetesen nem csak ez az egy választás van: pont én is az állatorvosival szemezek, nekem egy év múlva lesz esedékes az egyetemválasztás, és ha állatorvosit végez az ember, többféleképpen is elhelyezkedhet utána).

Ezen kívül javaslom, hogy nézz szét a felvi.hu honlapon, ott sokminden van szakmákkal és felsőoktatással kapcsolatban :)

Sok sikert! És bocsi, hogy ennyit pofáztam :D

2013. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha nagyon nem tudod mehetsz általános tagozatra is:)) én is azon vagyok mert bioszra nem vettek fel :c és én is állatorvos szeretnék lenni :)
2013. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!