Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni Egyetem ÁOK Molekulá...

Debreceni Egyetem ÁOK Molekuláris Biológia MsC?

Figyelt kérdés

Üdv. Lassan közeleg a felvételis időszak, s ideje dönteni :)

Jelenleg Debreceni egyetem biológia bsc hallgatójaként élem napjaimat, s szeretném a továbbiakban MsC képzésben folytatni tanulmányaimat, de még nem sikerült döntenem, nem tudom, hogy mely irányzatban van a nagyobb (legnagyobb) jövő a továbbiakban. Mi a véleményetek az Molekuláris Biológia MsC -ről?


[link]


Ezen belül is leginkább a genetika iránt vagyok érdekelt, de tetszik az Orvosbiológia-farmakológia is.

Esetleg orvosi biotechnológia?

[link]


Úgy tudom, hogy a géntechnológiában igen nagy jövőt látnak, éngem pedig nagyon is érdekel az ezzel kapcsolatos dolgok :) Eme célponttal melyik irányzattal, szakkal járhatok a legjobban? Bármilyen tanácsot, tapasztalatot, mindent szívesen meghallgatok, nagy segítség lenne. :)

Köszönöm szépen előre! :)

Üdv!


2013. szept. 30. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A molekuláris biológiának jelenleg még nincs keletje Magyarországon. Viszont a nyugat-európai országokban (főként én Németországról hallottam) nagyon keresik az ilyen szakembereket.

Ha mégis emellett döntesz, elmondom Neked, hogy ha az első évet túléled, akkor sima az ügy. Első évben minden héten van valami zh, sőt általában kettesével vannak, hol élettan, hol biokémia, hol genetika és még sorolhatnám. Van fent az molbiol.med.unideb.hu-n egy tantervi háló, ajánlom a figyelmedbe! Az orvosbiológia-farmakológia a legnehezebb szakirány az MSc-n belül. Így gondolkodj benne. Ha tetszik a mostani és a következő félévben a Sejtélettan, a köv. félévben az Embriológia, hisztológia, akkor hajrá! Gondolom molbi szakirányos is vagy. Arról a legkönnyebb a MB MSc.

Az orvosi biotechnológia TTK-s szak. Ezzel el is mondtam, amit akartam. Gondolom, már Te is megtapasztaltad a TTK csodálatos világát. Van sok-sok hülye tárgyuk, és vannak olyanok is, ahová a MB MSc-sekkel járnak. (pl.biokémia, élettan)

Igen, a géntechnológiában nagy jövő van. Csak sajnos még nem itthon. Itthon ilyen végzettséggel laborba tudsz elmenni, esetleg a plazmaferezis kp-ba, gyógyszergyárba (nehéz..ismerős ajánlott, hogy bejuss.) Ajánlom a phD-t. (Ha Bitechre mész, akkor ne nagyon számíts rá, hogy felvesznek bárhová is, ez csak a MB-ra vonatkozik.)

Kérdezd meg csoporttársaidat, hogy ők miket hallottak róla. (1-2-t ismerek személyesen is.)

Üdv.

egy debreceni MB MSc-s

2013. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtam privátot :)
2013. okt. 16. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!