Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd vagy mérnöknek érdemese...

Ügyvéd vagy mérnöknek érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Most 11.osztályba járok, két szakma jött számításba. Anya azt szeretné, hogy ügyvéd legyek, én a matek miatt pedig a mérnökire gondoltam. Jó vagyoo matekból, de ahogy most 11.-ben elkezdődtek a fakultációk, a fizikát nagyon nehéznek találom, és a matek sem sokkal könnyebb. Töriből mindig is jó voltam, választott 5. tantárgynak pedig megtenné ügyvéd esetén a földrajz is, azt pedig könnyen meg tudnám csinálni jóra, úgy gondolom. Az egyetemre való bejutás nem igazán lényeges, ha nem vesznek fel államira, akkor mennék fizetősre. Melyikkel éri meg jobban foglalkozni? Pl számomra is? Lány vagyok. Még kis ideig lehet fakultációt változtatni, ha esetleg az ügyvédet beszéljük meg szüleimmel. Ti mit gondoltok? A helyemben inkább megszenvednétek a fizikával, vagy inkább az ügyvéd/jogász?
2013. okt. 1. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Hét a kettő , hogy is mondjam.. ha finoman szeretnék fogalmazni , akkor azt mondanám , elég eltérő érdeklődést követel.


Én gépészmérnökin vagyok most első éves , de 11-es koromtól ide készülök , meg műszaki középsuliba jártam. Az érettségim , egyébként szín jeles lett , tehát végülis , aki meg tudja tanulni a matekot meg fizikát , az a irodalmat is meg tudja meg a törit is , míg fordítva közel sem biztos , bár az más kérdés , hogy van-e hozzá kedve (mármint irodalmat meg törit tanulni , nekem pl. volt :D)


Fizika nélkül nem érdemes szerintem ide jönni , mert kb. az első pl. géptan előadáson utána megkérded magadtól , hogy minek is jöttél ide ?


Nekünk is vannak tölteléktárgynak berakva ilyenek , hogy jogi ismeretek meg filozófia és nagyon örülök , hogy a többi nem ilyen "megolós tárgy" hanem inkább érteni kell.

Nem tudom hozzád melyik stílus van közelebb , nekem középsuliban ment mind a kettő ( magolás pl. irodalomnál , értés meg pl. fizikánál) de abból elég volt annyi :)


Közgazdászon nem gondolkoztál ? :)

Ahhoz kell matek , viszont fizika nem és van "tanulós" része is bőven...


Ne a szüleidre hallgass , arra menj , ami jobban érdekel.

Ha van még kérdésed írj privátot nyugodtan.


Szia


20F

2013. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
bocsi az elírásokért..
2013. okt. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!