Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészetiről (fog)...

Gyógyszerészetiről (fog) orvosira?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy második próbálkozásra sem sikerült az orvosi (azt most had ne részletezzem miért), pedig nagyon is ez a szak érdekelt, viszont bekerültem a gyógyszerészetire, és kezdek rájönni, hogy ez nem az én világom. Nem vagyok rossz kémiából, az elméleti dolgokat vágom is, de a laboros dolgok nem igazán mennek. Abszolút nincs benne gyakorlatom, és tök félek, hogy valamit rosszul csinálok, meg egyebek, iszonyatosan béna vagyok hozzá. Sokkal szívesebben vizsgálnék beteget, vagy műtenék vagy bármit, ami az orvosi dolgokhoz kapcsolódik, csak ne ilyen kémiai kísérletezés legyen... Mindig aggódva várom a gyakorlatokat, hogy na ma vajon, hogy fogok hülyét csinálni magamból a többiek előtt. Meg ha elképzelem az életemet, akkor nem arra vágyom, hogy egy patikában gyógyszereket adjak ki, vagy készítsek, esetleg gyógyszereket gyártsak (ezzel meg se mernék próbálkozni), hanem jobban örülnék ha betegeket vizsgálhatnék, szakszavakkal (latinul) kéne leírnom a betegséget, mert engem ez vonz. Sokkal jobban érdekel az emberi test felépítése, mint a gyógyszergyártás. Viszont nem tudom, hogy megéri-e orvosira jelentkeznem (immáron harmadszor), vagy esetleg fogorvosira (ez mégis csak 5 éves, és utána lehet magánrendelőt is nyitni), egyrészt azért mert ugye akkor megint jön a szokásos procedúra: újrafelvételizés, újraérettségizés, másrészt meg még egy évem elmenne, és ha szülni szeretnék majd, meg családot alapítani, akkor eléggé későn tudok csak. Nem tudom hogy döntsek. Ki milyen véleményen van? Esetleg akinek van orvos/fogorvos és gyógyszerész ismerőse is (vagy az egyik ő saját maga), az tudna tanácsot adni? Nagyon megköszönném tényleg, bármilyen véleményt mondhattok, csak mondjatok!:)

2013. okt. 2. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én gyógyszerészetin vagyok,de a kutatás felé szeretnék majd elmenni :)
2013. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

De amíg megnem csináltál legalább két vagy négy félévet (meg kéne nézned a Tanulmányi és Vizsagszabályzatban)

nem is vesznek át, ha jól tudom. Ezt mindenképp érdeklődd meg (időben) nehogy "meglepetés" érjen. Vagy kiiratkozol és újrafelvételizel (fog)orvosira.-

2013. okt. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha kiiratkozol a GYTK-ról és jövőre újra beadod

a felvételid, hátha felvesznek a ÁOK-ra (v. a FOK-ra)

Azért én megpróbálnék legalább ét félévet megcsinálni

a Gyógyszerészetin, hátha az levégzett tanegységek közül később esetleg párat be tudnának számítani, ha átfelvételizel másik karra. Teljesen otthagyni a GYTK-t úgy, h. nem tudod előre, jövőre felvesznek-e ÁOKra,

az is rossz megoldás lenne.

2013. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Öhm, azt tudom, hogy nem lehet átjelentkezni, csak újrafelvételizni (mivel tök mások a tárgyak), és nem is szerettem volna már rögtön az első félév után otthagyni (mivel nem szeretném feladni, amiért eddig küzdöttem), egyszerűen csak arra lettem volna kíváncsi, hogy ki hogy látja a dolgot, hogy megéri-e ezzel a szemlélettel váltani, vagy jobban teszem, ha mégis inkább maradok, és legyűröm magamban, hogy valójában nem ez érdekel. Azért írtam azt a sok negatívumot is hozzá (újrajelentkezés, családalapítás,stb), mert ezek a kételyeim, amik hátráltatnak a döntésben, hogy meg merjem-e lépni megint a felvételit, avagy sem. De azért köszönöm az eddigi válaszokat is. :)
2013. okt. 2. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát orvosin se betegvizsgálattal vagy műtéttel kezdenek, az elején sok kémia és fizika van, a kísérletezést nem tudod megúszni. :) De ha orvos szeretnél lenni, akkor hajrá, 1 év nem számít ahhoz a sokhoz képest, amit a munkáddal fogsz tölteni.
2013. okt. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem azzal kezdünk ott sem, de aki odajár, az legalább eljut addig, hogy azt csinálja. Viszont aki gyógyszerészetin van, az sosem fog műteni, meg hasonló orvosi dolgokat csinálni. És ez a baj, hogy engem ez sokkal jobban érdekel, mint a kísérletezés, meg a kémia. Amúgy köszi a hozzászólást. :)
2013. okt. 2. 19:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez egy nehéz kérdés, amit célszerű most eldöntened még ebben a szemeszterben.

Én most vagyok ötödéves orvosin. Annyit tudok mondani, hogy baromi nehéz. Bekerülni gyerekjáték egy vizsgaidőszak elvégzéséhez képest. Az első év egyébként nagyon hasonló a gyógyszerész képzéshez. Én Pécsen tanulok, itt a gyógyszerészek ugyanazt a fizikát és ugyanazt a sejtbioszt tanulják, csak a kémia más. második szemesztertől jön az anat és a szövettan. Máshol ez másként van tudtommal. Beteget úgy igazából negyedévtől fogsz látni, jó harmadévben van egy kis belgyógy proped, de az csak ízelítő. Műteni orvosi egyetem alatt maximum disznót fogsz. Viszont már elsőben is lehet boncolni.

Ami az esetedben a probléma, az az, hogy el tudnád e végezni az egyetemet, ha már a bekerülés is komoly problémát jelentett? Persze ennek ezer oka lehetett, de egy vizsgaidőszakban is van egy csomó hátráltató tényező. Akkor azt is meg kell fontolnod, hogy már elhasználtad egy szemeszteredet. Marad 13, ha fogorvosira mész akkor 11. Ha a következő szemesztert is elkezded gyógyszerészként, akkor szerintem már ne is akarj orvosira jönni, kivéve ha vannak felesleges kidobható millióid, ugyanis itt baromi könnyű megcsúszni, nagyon kellenek az extra félévek. Arról nem is beszélve, hogy januárban be kell adni a jelentkezést.

2013. okt. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is pte-re járok, de idéntől át van alakítva a gyógyszerészképzés. Már nem ugyanaz a tematika mint az előző években a biosznál, de már pl. fizikából sem. Szóval kezd elkülönülni a gyógyszerészképzés az orvositól.

Azt tudom, hogy nem műtenek az egyetem alatt, eszembe sem jutott ilyen gondolat, én azt arra az időszakra értettem, amikor az ember már dolgozik. Éppen azért is írtam, hogy nem úgy tudnám elképzelni az életem, hogy gyógyszereket keverek ki, hanem hogy pl. műtök, meg diagnosztizálok. Legalábbis engem ez jobban érdekel, ezért gondolkozok még mindig, hogy újra kéne jelentkeznem. Úgy érzem ahhoz nagyobb tehetségem lenne, mint a kísérletezgetésekhez, kikeverésekhez, de az is igaz, hogy úgy soha az életben nem fog végezni egy gyógyszerész sem, hogy ezeket ne tudja nagyon jól megcsinálni, szóval lehet hogy az 5 év alatt meg tudnám rendesen tanulni. Még nagyon gondolkozom rajta, csak ugye ha a tananyagot is nézzük orvosin anatómiai meg élettani dolgokat tanulnak főként, gyógyszerészetin meg kémiát, és hát én sokkal szívesebben ülnék egy anatómia könyv felett, mint egy kémiakönyv felett. Persze nem mondom azt, hogy a kémia nem érdekel, meg nem szeretem, mert jó, csak az emberi testes dolgok jobban megfognak. De ettől függetlenül a kémiát is meg tudom tanulni, mert megfelelő logikával könnyű, csak az orvosis tárgyak számomra sokkal érdekesebbek. Viszont ha megélhetést nézzük, akkor a gyógyszerész jobban meg tud élni, meg ilyesmi, és azonnal munkába állhat. Szóval nem tudom, még gondolkozok rajta februárig, de kíváncsi voltam hozzáértők véleményére.

Egyébként nem volt komoly gond a készülés, ahogy te fogalmaztad meg, szóval nem azért nem sikerült, mert nem tudok nagyobb mennyiségű anyagokat megtanulni, hanem sok egyéb miatt, ha nem baj nem részletezném. De tudom, hogy ha egy tényező meglett volna ahhoz, hogy jóra megírjam a két emeltet (amik közül az egyik jó is lett), akkor minden nagyon jó lett volna, nagyon simán elértem volna a ponthatárt. De sajnos ez van, tényleg nem akarom részletezni. Egyébként egyszer írták egy kérdéshez kommentbe, hogy Zacher Gábort is harmadszorra vették fel, és most nagyon jó orvos, szóval azért mert valaki nem került be elsőre, attól még lehet jó orvos, de ezt csak úgy írtam, félre ne értsd, semmi rossz szándék, vagy ilyesmi nem volt benne, inkább örülök, hogy segítettél. :)

2013. okt. 3. 11:46
 9/12 anonim ***** válasza:

A Zacher Gábor mondjuk a SOTE-ra jelentkezett.

Oda eleve nehezebb bekerülni. Magasabb pontszám kell.

2013. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hova jelentkezett, azt is csak úgy hallottam, hogy harmadszorra vették fel, hogy valaki írta egyszer itt egy hozzászóláshoz. Egyébként meg csak példának említettem meg a nevét, mivel ő elég híres orvos lett.
2013. okt. 3. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!