Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön orvosnak tanulni,...

Külföldön orvosnak tanulni, miután itthon elvégezték az alapképzést?

Figyelt kérdés
Rengetek orvostan hallgatótól hallottam, hogy itt akarják elvégezni az alapképzést, és utána kimennek külföldre szakosodni.Ez mit jelent? Elvégzik a 6 éves ÁOK-t itthon, és utána mennek el? De az utolsó 2 év már nem rezidensképzés? Egyáltalán, hogy lehet kimenni külföldre szakosodni és hogy működik nálunk az orvosképzés?
2013. okt. 5. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem járok orvosira, tehát nem tudok részletesen válaszolni, viszont fogalmi pontatlanságaid vannak, az orvosi osztatlan képzés, nincsen külön alapképzés... Szóval az a hat év, amiről te beszélsz az az "alap+mester" egyben.
2013. okt. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ezt tisztáztad, most jöttem haza külföldről és ott mindenhol az 'under grad' 'post grad' ment, és nem nagyon tudom összeegyeztetni / összehasonlítani a két rendszert.
2013. okt. 5. 17:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudtommal a rezidensképzés itt a hat éves képzés

után van.- Pontosan amiatt, hogy "osztatlan" az orvosi képzés.

2013. okt. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Külföldön is úgy lehetsz rezidens, ha valamelyik

kórházban vagy klinikában konkrét "fogadási készség" van.

Néha az ilyen helyek meg vannak hirdetve.

2013. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!