Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyi esélyem...

Szerintetek mennyi esélyem van rá, hogy ilyen munkakörben elhelyezkedjek később?

Figyelt kérdés
11. osztályos romániai (de magyar nemzetiséggel és állampolgársággal rendelkező) diák vagyok. Eléggé sürget az idő, és nagyon gyorsan (cirka másfél évem van még) kéne döntenem afelől, hogy mit akarok kezdeni az életemmel. Édesapám kamionos sofőrként dolgozik 20 éve az EU-n belül mindenhol megfordult már. Előzőleg hiába gondoltam arra, hogy jó lenne egyetemet végezzek, a tapasztalat azt mutatja, hogy semmire sem mennék vele (esetleg csak később). Úgy gondoltam maradjon családban a dolog, leszek nemzetközi szállítmányozási ügyintéző, azaz logisztikus. Romániában nincs ilyen képzés, ahogy láttam Magyarországon viszont van. Mennyire érdemes elvégezni egy 2 éves tanfolyamot? És aztán mennyire tudnék elhelyezkedni? Azt figyelembe véve, hogy lenne angol nyelvvizsgám (Cambridge FCE), egy német nyelvvizsgám (B1 vagy B2-es DSD) illetve gondolom van lehetőségem Magyarországon a román felsőfokút letenni, így egy román felsőfokú nyelvvizsgám. Továbbá jövő nyártól már praktikáznék (össz-vissz fél év tapasztalatot tudnék 12. végéig összegyűjteni) ilyen munkakörben, természetesen egyelőre mint megfigyelő, aztán lehetőleg kisebb ügyintéző. Ezek után (3 nyelvvizsga, fél év tapasztalat) és mondjuk egy logisztikusképző (vagyis nemzetközi szállítmányozási, esetleg veszélyes áru) tanfolyam elvégzésével tudnék munkát találni? Érdemes belevágjak? Ha igen melyek a legjobb tanfolyamok (Budapest)?

2013. okt. 6. 10:46
 1/1 anonim válasza:
Mi lettél?
2020. aug. 7. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!