Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra érdemesebb...

Melyik szakra érdemesebb jelentkezni, felsőfokú szakképzésre vagy alapképzésre?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyi időd/energiád/pénzed van a képzésre illetve mik a céljaid... Egy jó felsőfokú szakképzéssel szerintem hamarabb találsz állást, és tuti ingyen elvégezheted (az első szakma nappalin 23 éves korig, estin gyakorlatilag bármeddig ingyenes a szakközépiskolákban). A főiskolai alapképzésre is könnyebben bejuthatsz, ha van egy felsőfukú OKJ bizonyítványod. Fontos, hogy szakképzést ne főiskolán tanulj, mert egyrész beleszámít a tandíjmentesen megszerezhető félévekbe, másrészt nem jár pl. családi pótlék, árvaellását, ilyenek.
2009. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia

Én alapképzésre járok Közlekedésmérnök.

Szerintem jobban megéri alapképzésre menni mint felsőfokúra mert a felsőfok. 4 félév és kb. olyan szintet érsz el vele mint a szakközéppel. ( nem leszolni akarom csak az alapképzésnél 6-7 félév alatt diplomád van és csak 2-2,5 évvel jártál tovább suliba. Én ezért javaslom inkább az alapképzést.21/L

2009. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, mindkét választ kicsit helyesbíteném. Főiskolai felsőfokú szakképzésnél ugyanúgy jár családi, árvaellátási, stb., és nem mindenhol számolják bele az ingyenes félévekbe.

Felsőfokú szakképzés 4félév, alapképzés 6 félév, tehát nem 2 évvel jársz többet, hanem 1-el, esetleg másfél, ha gyakorlat is tartozik az alapképzéshez.

2009. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én érettségi után elvégeztem egy felsőfokú képzést és sikerült elhelyezkednem vele(bár sok időbe telt), de nem tartom elégnek így közben járok alapképzésre fősulira.

De szerintem is attól függ,h bírod/szüleid anyagilag.

2009. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden BSc képzés 6+1 féléves..... és az fsz képzésre tényleg nem jár családi pótlék, ha főiskolán szerzed meg, csak iskolarendszerű képzésen, szakközépiskolában (nappalin vagy estin)
2009. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi érdekel, mit szeretnél tanulni, hol szeretnél dolgozni... Előbb tényleg azt nézd ki, hogy milyen munkahelyet szeretnél, majd, hogy ahhoz milyen képzésre van szükség. Mindenkinek más a jó, nincsenek általános szabályok.

Fontos, hogy szeresd, amit csinálsz, mert hiába kapsz sok pénzt, ha nem végzed kedvvel a munkádat, abba bele is lehet betegedni. Komolyan mondom.

2009. nov. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!