Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen módszerrel lehet jól...

Milyen módszerrel lehet jól tanulni biológiát és kémiát?

Figyelt kérdés
Emelt szintű érettségire szeretnék készülni de nem tudom h tanuljak mert beszoktam magolni a leckét de egy-két hét után alig tudok belőle valamit elfelejtem. Tudtok segíteni h-h érdemes tanulni ezeket a tárgyakat h tudjak is belőle vmit? Bioszból a mozaikos könyvből tanulok kémiából pedig a villányi összefoglaló+ mozaikos könyv,számításokhoz az 5-öm lesz kémiából könyvet használom. köszi a segítséget nagy vágyam h egyetemre menjek és nagyon kell az emelt érettségi.

2013. okt. 10. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is a legfontosabb a biosznál és a kémiánál, hogy a tananyag mögötti elméletet, fogalmakat, a fogalmak kapcsolatát megértsd (éppen ezért nem jó módszer a magolás). Jó eszköz lehet ha leírsz, lerajzolsz mindent amit lehet, és úgy tanulod, mert ha látod magad előtt a tanulnivalót az rengeteget segít. Tehát ha mondjuk bioszból tanulod pl. a sejtmag felépítését, készítesz hozzá egy rajzot, vonalakkal jelölöd hogy mi hol van, ezeknek mi a szerepe stb. Ha bejelöltél mindent akkor újra készítsd el a rajzot és újra jelölj be mindent és mondd el minek mi a szerepe. Vagy ha kémiát tanulsz, pl. az elektronszerkezetet annál is írd fel a Klechkowski szabályt (alhéjak feltöltődési sorrendje) bizonyos véletlenszerűen választott atomok elektronszerkezetét cellásan is stb.

A legfontosabb ha egyetemre akarsz menni, hogy értsd, átlásd és kezelni tudd a különböző koncepciókat, mert mindent képtelenség bemagolni (ez már az érettségire is igaz).

A könyvek amiket írtál jók, szóval azokkal nincs gond.

Szóval összefoglalva amit csak lehet le kell írni és rajzolni sokszor és úgy könnyebben rögzül. Amúgy onnan lehet tudni, hogy értesz egy elméleti részt, hogy a hozzákapcsolódó számolás nem csak mechanikus jelleggel megy hanem érthetővé válik :)

Ha van még kérdésed írj nyugodtan :)

2013. okt. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szia.Én is emelt kémia érettségire készülök.Szerintem az a titka, hogy össze kell kötni a dolgokat egymással, és ha tanulod akkor addig olvass egy dolgot míg meg nem érted. Ha nem érted meg a dolgokat, akkor próbáld papíron levezetni.Én is ezekből készülök, szerintem ha ezeket végigveszed nem lesz problémád.A bioszban nem tudok tanácsot adni, de szerintem ha figyelmesen tanulod akkor megjegyzed.Ha nem sikerül, akkor pedig járj különórára.
2013. okt. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ akkor ki fogom próbálni a rajzolós félét gondoltam rá h kiírom a legfontosabb dolgokat egy füzetbe és megtanulom abból. Kémiánál leszek bajban mert ott nem értek minden számolást ám már érettségiztem kémiából középszinten de szeretnék emeltezni mindenképp viszont bioszból még nincs érettségim ezért abból is kell. :) Ám fogorvosi karra szeretnék menni most jelenleg fogászati asszisztensnek tanulok.
2013. okt. 11. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!